vesti24.mk
ВЕСТИ

(ФОТО) Ахмети му стана кум на синот на Груби

ECA

Али Ахмети лидерот на Демократска унија за интеграција стана кум.

Веста ја соопшти неговиот сопартиец Артан Груби кој на својот Фесјбук профил напиша:

– Денес Епир наполни две години и моето семејство е почестено што токму на неговиот втор роденден една од најценетите личности, Али Ахмети, стана негов кум – напша Груби.

Loading...

Related posts