vesti24.mk
ЗАБАВА

ФОТО: Вака изгледа Манекенката Сара Стејџ , само три дена по породувањето!

ECA

Манекенката Сара Стејџ се стекна со голема популарност благодарение на рамниот стомак кој го имаше за време на две бремености.

Младата мајка неодамна се породи и на свет го донесе синот Логан.

Таа веднаш влезе во тесни фармерки и го покажа своето неверојатно тело само три дена по пораѓањето.

Иако многумина го пофалија нејзиниот изглед, меѓу коментаторите се најде и една мајка која го осуди нејзиното средување и совршен изглед. Таа смета дека Сара претерува и оти своето слободно време треба да го посвети на новороденчето.

-Дали некогаш се изморуваш од комплетното шминкање и средување на косата? Барем сега би требало да се опуштиш во тренерки и наместо средување кое трае половина час, тоа време треба да го одвоиш на своето дете. Не ја разбирам опсесијата за совршен изглед, напишала една мајка која ја осуди потребата секогаш да изгледа дотерано.

Веднаш потоа Сара врати со истиот тон.

-Прво, мојата коса не е миена скоро недела дена, користам шампон за суво миење, а шминка скоро и да немам на фотографијата. Исто така, јасно е дека бебето е штотуку родено, па многу време спие и не знам која жена би се средувала наместо да се одвои време со своето дете, напиша Сара.

На крајот, Стејџ истакна дека нејзе можат само да и завидуваат огорчени и несреќни луѓе.

View this post on Instagram

There's no better gift than to have life growing inside of you! Our bodies are powerful and capable of much more than we can even understand sometimes. Pregnancy is such a beautiful yet vulnerable time for women and everyone should realize by now that we are all different and our differences should be respected as we are literally growing another human inside of us ! I speak for every expectant mama that we just want a healthy and happy baby, and we must surround ourselves with positivity!! I hope that each woman embraces their uniqueness and celebrates such an exciting moment in their life! Thank you @shannonlaurine for capturing this moment. #thirdtrimester #8monthspregnant

A post shared by FITNESS GUIDE👉🏼SarahStage.com (@sarahstage) on

Loading...

Related posts