vesti24.mk
ЗАБАВА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Оваа девојка им објави војна на совршените фотографии на социјалните мрежи

ECA

Нереалните стандарди за совршенство предизвикуваат стрес кај многу луѓе, бидејќи се плашат дека можеби не се доволно добри и дека нема да соберат доволно лајкови поради тоа. Сакајќи да се избори против тоа, 21-годишната Мишел Луи одлучила на малку поинаков начин да ги претстави фотографиите од своите патувања. Таа не прави многу, само не се труди да биде совршена.

Мишел се фотографира пред познатите градби, но не гледа заводливо во камерата, не ги испрчува усните напред и не се труди да биде совршена.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts