vesti24.mk
ЗАБАВА

ФОТО: Купил карти за 6 летови за да ги помине празниците со ќерката стјуардеса

ECA

Празниците се најчестото време кое луѓето го поминуваат со семејството. Многумина тогаш не работат, сепак оваа година не била толку среќна за стјуардесата Пирс Воган, па Бадник и Божиќ таа ги минала со воздух служејќи ги патниците во авиокомпанијата за која работи.

Сепак, нејзиниот татко Хол одлучил да направи нешто преубаво за својата ќерка стјуардеса.

Тој купил карти за шест летовите на кои била неговата ќерка за да може празниците да ги поминал заедно дури и во моменти кога таа треба да работи. За оваа убава приказна се дознало од сопатникот Мајк Леви кој преку социјалните мрежи ги запознал луѓето со стјуардесата и нејзиниот татко.

-Ја имав таа чест да седам покрај Хол на пат за дома. Неговата ќерка Пирс беше стјуардеса на овој лет, а со самото тоа мораше да работи за Божиќ. Одлучил празниците да ги помине со неа. Тој ќе патува со ќерката низ целата земја за заедно да го дочекаат и испратат Божиќ. Фантастичен татко, пишува Мајк.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts