vesti24.mk
ЗАБАВА

ФОТО: Ова копче не е за украс, кога ќе ја дознаете неговата намена ќе сфатите колку е корисно

ECA

Сигурно во гардероберот имате барем една јакна или капут кој во пределот на рамото има копче и мал каиш.

Доколку мислевте дека станува збор за украсен детал кој нема никаква важна фукнција, сте се излажале.

Целта на ова копче е прилично логична, но голем број жени не се оптоварувале со неговата функција, но сега нештата може да се променат.

Ова копче имено служи за придржување на чантите, торбите кои ги носите за истите да не се лизгаат од рамото.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts