vesti24.mk
ВЕСТИ

ФОТО: Сообраќајка кај Мавровка, отежнат сообраќајот на крстосницата

ECA

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот „Крсте Мисирков“ кај трговскиот центар Мавровка во Скопје, пренесува Алсат М.

Во моментов сообраќајот се одвива отежнато бидејќи едната коловозна лента е блокирана. Секој момент се очекува пристугнување на увидна екипа од МВР.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts