vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскоп за 16 август: Лавови внимавајте, Стрелци разговарајте…

ECA

Овните се оптимистични, Близнаците нервозни, Лавовите се трудат да се променат, Девиците ги мачи несоница, Јарците се победнички расположени, а Рибите се во проблеми.

Ова е хороскопот за 16 август.

Овен

Работа – Покажувате голем ентузијазам во однос на работата, но и соработката со колегите. Имате одлични идеи од кои една може да ви донесе поголема заработка.

Љубов – Суптилна ситуација со партнерот води до одбранбен став од ваша страна кој ви ја нарушува љубовта.

Здравје – Солидно.

Бик

Работа – Доколку сте во можност да инвестирате во свој бизнис, направете нешто во однос на тоа. Ѕвездите ви се наклонети.

Љубов – Имате одличен став кон партнерот кој ве поддржува во вашите намери. Послушајте го советот на искусните кога станува збор за партнерските односи.

Здравје –Проблеми со грлото.

Близнаци

Работа – Внимавајте на изненадувања на кои не бевте подготвени. Очекувајте силно работно темпо и не очајувајте доколку увидите дека не можете да постигнете нешто.

Љубов –Ако сте во брак, бидете доволно храбри и признајте дека не сте во право. Не дозволувајте некоја ситуација да предизвикува големи проблеми.

Здравје – Движете се.

Рак

Работа – Полето на приватен бизнис посочува дека морате да се прилагодите на одредени сигнали во индустријата, кои бараат дополнителни вложувања.

Љубов – Пробајте да најдете заедничка цел со партнерот бидејќи тоа може да ви помогне да ја одржите врската во која моментално се наоѓате, а каде се чувствувате многу лошо.

Здравје – Одмарајте повеќе.

Лав

Работа – Имате лоши работни резултати, а причината за тоа е дека не се трудите доволно. Бидете доволно отворени за поголема соработка во наредниот период.

Љубов – Очекувате подобри прилики од тие што ги имате моментално. Сепак, не им го трошете времето на луѓето.

Здравје – Хроничните болни да внимаваат.

Девица

Работа – Не е лошо, но морате да бидете поупорни во своите намери. Не се откажувајте од целите.

Љубов –Доколку немате некој покрај себе, не очајувате за личност од минатото. На вас останува да се интегрирате со таа личност и да се опуштите.

Здравје – Несоница.

Вага

Работа – Не очајувајте доколку видите лоши резултати од вашата работа. Имате доволно време во ред да ги донесете сите активности кои се ваша одговорност и да се ослободите од стресот.

Љубов – Ви се допаѓа една Водолија, но не можете да се опуштите доволно за да се отворите кон таа личност.

Здравје – Пијте повеќе течности.

Шкорпија

Работа – Доколку имате мислење дека деновите ви се лоши, не очајувајте. Се е минливо.

Љубов – Пробајте отворено да разговарате со партнерот и да кажете што ви лежи на душа. Имате мотив некоја личност од минатото да ја вратите во својот живот.

Здравје – Во добра форма сте.

Стрелец

Работа – Некои детали кои ви претставувале проблем можат денес да се решат. Не очајувате доколку не можете да се посветите на сите работи одеднаш.

Љубов – Имате крут став кон партнерот. Разговарајте.

Здравје – Посвете се на себе.

Јарец

Работа – Доколку сте од оние кои градат кариера, ќе имате доволен мотив да сфатите дека постојат повеќе избори и да испаднете како победник.

Љубов – Ако сте во брак, бидете внимателни кон партнерот. Ѕвездите не ви се многу наклонети.

Здравје – Главоболка.

Водолија

Работа – Се подобрува вашиот финансиски прилив. Работевте многу посветено и го заслужувате ова.

Љубов – Ако сте под притисок, пробајте да се опуштите. Посветете се прво себеси и средете ги мислите, пред да разговарате со партнерот.

Здравје – Несоница.

Риби

Работа – Имавте непријатни ситуации на работа, но состојбата се подобрува. Бидете спокојни.

Љубов – Не сте во лошо расположение, но сигурно ви годи самотијата. Сакате да поминете време во соло стил.

Здравје – Лош имунитет.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts