vesti24.mk
ЗАБАВА

Чорба од четири состојки која го зајакнува имунитетот

ECA

За подготовка на оваа чорба не ви е потребно никакво кулинарско познавање.

Состојки:

еден кромид, морков, тиквичка и компир

Подготовка:

Кромидот, морковот и тиквичката пропржете ги на масло. Потоа ставете ги во тенџере и прелијте со вода. Додадете го компирот, претходно исецкан на коцки, и варете додека состојките не омекнат.

Кога зеленчукот ќе биде сварен, изблендирајте се. Ќе добиете кремаста текстура која може да ја зачините по желба.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts