ЗДРАВЈЕ

Јадете од оваа мешавина секое утро и ослабете до 12 килограми!!

ECA

Оваа мешавина која сами можете да си ја подготвувате и да ја консумирате секој ден – не е само за слабеење, туку и за подобрување на здравјето. Ако е за слабеење Ви ветуваме дека само за месец и половина резултатот ќе биде 12 килограми надолу.

Ова “чудо од смеса” е најдобро и најефективното средство за слабеење без напор. Она што треба да го направите е да јадете секое утро рендан ѓумбир, помешан со лимон и мед. За правење на смесата се потребни околу 120 грама корен од ѓумбир, кој се ренда, два лимони кои се чистат од семки и се блендираат заедно со ѓумбирот и на крај се додава 250 грама мед.

Смесата се меша со дрвена лажица додека медот се стопи целосно. Потоа се става во стаклен и се консумира секое утро наместо појадок. Доволни се по една до две лажици.

Кога ќе го почнете денот со овој еликсир, мастите од телото се согоруваат навистина брзо, бидејќи тој придонесува за нивно природно отстранување од организмот. Покрај за слабеење, оваа смеса со трите состојки, е вистински лек за здравјето и неверојатното го зајакнува имунолошкиот систем.

Loading...

Related posts