vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јакимоски и Јанакиески заедно влегоа во суд

ECA

Ексградоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимоски утрово дојде да се пријави во Кривичниот суд, како дел од мерките кои му ги определи судот.

Тој се појави заедно со поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој пак дојде на рочиштето за предметот “Титаник”.

Тие двајцата заедно влегоа во судот.

Loading...

Related posts