vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Џафери во Албанија ќе присуствува на ратификацијата на Протоколот за членство Македонија во НАТО

ECA

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери утре ќе отпатува во работна посета во Република Албанија.

Како што информира собраниската прес-служба, Џафери во Албанија на 14 февруари ќе присуствува на пленарната седница на Собранието на Република Албанија на која ќе се ратификува Протоколот за членство на Република Македонија во НАТО.

Loading...

Related posts