10-те најубави фризури на доделувањето на “Златните глобуси” кои можете лесно да ги ископирате

Како што веќе пишувавме, 75-то доделување на “Златните глобуси” подигна голема прашина и предизвика бурни реакции и воодушевување бидејќи речиси сите познати дами одлучија да се појават во црни креации.

Со тоа, тие изразиле поддршка и ја подигнаа свеста за злоставувањето на жените како во филмската индустрија, така и во другите области.

Иако црната боја владееше на црвениот тепих, тоалетите се прекрасни и елегантни, без некои драстични модни промашувања.

Освен со тоалетите, дамите биле претпазливи и со нивните фризури, па затоа поголемиот дел од нив се одлучиле за едноставни и романтични локни или познатата холивудска пунџа.

Во продолжение, погледнете ги 10-те најубави фризури кои со леснотија можете да ги ископирате:

Кери Вашингтон

Дакота Џонсон

Кендал Џенер

Марго Роби

Кетрин Лангфорд

 

Кејт Хадсон

Хали Бери

Пенелопе Круз

Џулијан Хју

извор:кармин.тоцка.ком.мк