ЉУБОВ И СЕКС

12 причини зошто е подобро да се голтне спермата после орален с**с

ECA

Ова е најчесто поставувано прашање од жените низ целиот свет, бидејќи е добро да не се следат слепо порно филмовите. Дали да ја голтнете спермата или да ја исплукате? За да одговорат на ова прашање, истражувачите открија неколку причини.

1. Ја зајакнува врската.

Што друго би можело да биде причина за голтање на неговата не-толку- вкусна сперма, ако не сте лудо вљубени во него? Тоа само ја докажува вашата љубов.

2. Таа е хранлива.

Ова не е лесно да се поверува, но е докажано. Спермата е составена од многу протеини, минерали и калциум, фруктоза и други хранливи материи. Значи, следниот пат кога ќе му дадете орално задоволство, осигурајте се дека ќе добиете нешто од тоа за себе со голтање на спермата.

3. Спермата може да се направи вкусна.

Јадењето повеќе овошје со природен шеќер, како ананас и манго, помага при засладување на вкусот. Многу вода е потребна за отстранување на отровите кои го прават вкусот горчлив и солен.

4. Намалува депресија и напнатост.

Истражувањата покажаа дека хормоните присутни во спермата помагаат во подобрување на расположението на жените кои ја голтаат.

5. Дефинитивно е добра за кожата и косата.

Бидејќи салонот на Хари во Англија е познат да наплаќа 55 € за 45 минутен третман на коса со сперма од бик.

6. Целосно задоволство.

Ејакулирањето во нечија уста е исто толку добро и задоволувачко како ејакулација во текот на пенетрацијата.

7. Нема да се задржи тука- таму.

Како што веќе знаете, спермата е навистина леплива. Ако ви влезе во очите или се залепи за вашата коса, тоа би било проблем.

8. Тоа навистина ги “пали” мажите

Девојко, ако одиш чекор подалеку, човекот е твој. Затоа што дозволуваш се што му причинува задоволство.

9. Тоа е кулминација на добра работа.

Не е важно колку сте добри во оралниот секс, не би било совршено додека не ја проголтате неговата сперма.

10. Спермата го зголемува либидото.

Зголемување на либидото значи повеќе секс. Значи, ако планирате бебе, голтањето на спермата може да ве задржи со енергија за бескраен секс..

11. Тоа е полесно.

Ако планирате да плукате, потребно ви е марамче во близина или може да се истури на подот и да создаде хаос. Наместо тоа, ако само голтнете, сето тоа е чисто и секси.

12. На некој начин е грубо да одбиете

Замислете дека вашиот дечко ги мие рацете веднаш откако в задоволил. Како ќе се чувствувате?

извор:скопје24.мк

Loading...

Related posts