vesti24.mk

Year : 2018

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува свадба во 2019 година!

admin
Бракот не е нешто за коешто сонува секоја жена. Меѓутоа, припадничките на овие хороскопски знаци обично почнуваат да ја планираат својата совршена венчавка уште во
ЗАБАВА

Што му прават празниците на нашиот мозок

admin
Истражувачите од Универзитетот во Копенхаген случајно, истражувајќи ја мигрената, забележале дека одредени центри во мозокот се активираат кога лицето гледа „празнични содржини“ како божикни фотографии.
ЗАБАВА

Суеверија за Нова година: Бакнете се и отворете ја вратата на полноќ…

admin
Новата година се поврзува со многу суеверија и верувања, за подобра иднина, поголема среќа и пронаоѓање на вистинската љубов… Ви ги пренесуваме најинтересните суеверија и
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пронајдени 5,5 килограми марихуана во домот на битолчанец

admin
Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Е.М.(38 години) од село Будаково, Општина Могила поради постоење основано сомнение дека пријавениот извршил кривично дело
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Кривични пријави против ексградоначалникот на Свети Никола и две други лица

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против З.Т. на возраст од 51 година, К.Н. 34 години и 54-годишниот А.Д., сите од
ЗАБАВА

Што значат боите на лампионите на новогодишната елка

admin
Секоја година пред Нова година многумина од нас китат елка. Постојат две верувања за тоа како настанало китењето на елка. Според првото, свети Бонифације спасил