• Home
  • Yearly Archives: 2018

Year : 2018

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ОЧЕКУВАЈТЕ ЛОКАЛНА НЕСТАБИЛНОСТ: ПОГЛЕДНЕТЕ НА КОИ МЕСТА

Ferad Aruc
Циклонот ГЛОРИЈА кој е висински циклон иако значително е ослабнат сепак сеуште влијае на времето кај нас па така до крајот на денов локално а
ЗАБАВА

Девојка ја удри келнерката по задник, па страшно зажали: Набрзо почувствува удар од женско торнадо (ВИДЕО)

admin
Бар во Њу Орлеанс стана вистинска атракција поради една посебна понуда. Додека служат пијалок келнерките нудат посебен перформанс за своите муштерии, така што ги допираат
ЗАБАВА

Неверојатно откритие на археолозите: Пронајдено сирење старо 3.200 години!

admin
Пред неколку години тим археолози чистејќи песок од еден антички египетски гроб откри повеќе скршени грниња. Едно од нив содржеше мистериозна бела состојка. Една нова
ЗАБАВА

Сега се кае за една работа: Потрошила 2 милиони фунти на кокаин и пластични операции, па сега нема пари за болниот син

admin
Најмладата Британка освојувачка на џек пот, Кели Роџерс, ги потрошила сите пари кои ги освоила во 2003 година на Националната лотарија, па денес жали бидејќи
ЗАБАВА

Забрането за помлади од 14 години: На овој ресторан му досадија немирни деца, па преземаа ригорозни мерки

admin
Ресторан на германскиот туристички остров Риген во Балтичкото море, забрани доаѓање на деца во вечерните часови. -Размислувавме за тоа веќе некое време, кажа Рудолф маркл,
ЗАБАВА

Ресторан во Германија забрани влез за деца

admin
Ресторан во германскиот туристички остров Руеген на Балтичкото море забрани влез на деца во вечерните часови. -Размислувавме за тоа веќе некое време, рече Рудолф Маркл,
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ПОПОСКИ: ШТО ДА ОЧЕКУВАМЕ ОД ВРЕМЕТО ДЕНЕС И НА ПОЧЕТОКОТ ОД НОВАТА НЕДЕЛА

Ferad Aruc
Денес (недела) како и на самиот почеток од новата работна недела која што ни претстои времето во државава ќе биде сончево и топло преку ден
ЗАБАВА

Во исто време во иста болница бремени останале 16 медицински сестри: За што станува збор?

admin
Во болница во американската сојузна држава Аризона во ист период бремени останале 16 медицински сестри, јавува „Би-Би-Си“. Тоа е 10 проценти од медицинскиот персонал на
ЗАБАВА

(ФОТО) И се заканува 6.000 евра казна и 12 години затвор: Студентка исфрлена од факултет поради најглупавата можна работа

admin
Би помислиле дека малку се занела со момчето на веб камера, но таа видеото го посртавила на интернет. Вработените во една библиотека во САД, ја
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ СО НАЈНОВА АНАЛИЗА ЗА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА

Ferad Aruc
Во текот на следната недела поточно во понеделник попладне ќе има локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот а не се
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Убиени десетици китови на Фарските Острови поради традиција (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Повеќе десетици китови биле убиени во еден залив на Фарските Острови, а фотографии и видеа од масакрот од крв ја вознемирија светската јавност. Традиционалниот китолов,
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Жешкото време не ги испоти гостите во овој бар, туку оваа келнерка која без парче облека на себе ги послужуваше

Ferad Aruc
Познатата артистка Jen The Body Painter, изработи ново ремек дело. Таа нацрта облека на телото од девојка која потоа како келнерка ги послужуваше гостите во
ЗАБАВА

Селма Хаек и во 52-та година изгледа одлично

Ferad Aruc
Селма Хаек споделила неколку фотографии на својот Инстаграм профил, каде позира во бикини и без шминка, а нејзините следбеници останале без здив. Убавата актерка објавила