vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

3-годишно детенце се изгубило на плажа во Албанија: За среќа после неколку часа било пронајдено и вратено кај родителите (ФОТО)

ECA

Тригодишно детенце од Македонија се изгубло на плажа во Албанија, односно на плажата Карпата на Кавај, но за среќа по објавата на албанските медиуми после неколку часа детенцето беше пронајдено и вратено кај родителите.

Како што пишува, а и како што претходно објави порталот JOQ, детенцето беше пронајдено на плажата Голем, од две лица, и веднаш била повикана полицијата.

Откако, полицијата пристигнала на лице место, веднаш потоа било вратено кај своите родители.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts