vesti24.mk
ЖИВОТЕН СТИЛ

5 необични летни секс пози кои мора да ги пробате!

ECA

Ова се незаборавни, но во истовреме и романтични моменти кои ќе ве натераат да ја соблечете облеката и да тргнете во необична летна авантура со партнерот

1. Со зајдисонцето
Водењето љубов надвор од спалната соба, на трева или на тераса додека сонцето заоѓа ќе ја подигне температурата на вашето тело многу повеќе отколку што можете да си замислите. Вашиот партнер нека лежи на грб вие над него како би можеле да ја контролирате играта.

2. Скротете го партнерот
Колку и да ви звучи интересно името на оваа поза, она што можете да го доживеете е трипати поинтресно. Партнерот ви се приближува зад грбот (т.н. doggy style), што му дава неверојатен поглед на вашето жешко тело. За полесно да ги поднесете високите летни температури во оваа игра, ставете ладна, влажна крпа под стомакот.

3. Воден рај
Летото е одлично време малку да се забавувате во базенот. Ладна вода и страсти кои вријат се одлична комбинација. За секс авантури плиток базен е идеален. Седнете на работ на базенот, вашиот партнер нека ве фати околу колковите и играта може да започне. Менувајте го често темпото. Звучи интересно?

4. Песок под нозете
Класична секс поза во која вие сте горе а партнерот под вас, дефинитивно ќе го зачини топлиот песок на празна плажа или студената трева на вашиот двор. Самата помисла дека сте на отворено и дека некој може да ве види, ќе ја забрза работата на срцето и оваа едноставна поза ќе ја направи апсолутно фантастична. Гледајте се во очи и уживајте.

5. На брзина
Се подготвувате за плажа, го облекувате костимот за капење и здолништето над него. Вашиот партнер излегува од туширање. Идеален момент да го започнете денот со неверојатно добар секс. Застанете на подот наведнете се нанапред, држете се со рацете на креветот. Здолништето барем лесно се крева, така што на вашиот партнер ќе му биде едноставно да ви пријде одпозади.

makedonijadenes

Loading...

Related posts