vesti24.mk
ЗАБАВА

8-мо мартовски хит: Баби се туркаа да се поздрават со политичарите и да им подарат цвеќе, па една од нив си ја загуби вилицата (ФОТО)

ECA

Хрватските политичари денеска на симболичен начин им го честитаа празникот на жената подарувајќи им црвени рози.

Но, додека политичарите порадуваа рози еден детаљ им го одзеде вниманието на хрватските фоторепортери и камермани, а кадрите станаа вистински хит низ целиот регион.

Станува збор изгубена вилица на некоја жена која се туркала во гужвата и мешаницата околу земањето на розите и поздравувањето со политичарите.

Дали на крајот сопственичката ја пронашла својата вилица засега не е познато, но едно е јасно, целиот регион денеска е позитивно насмеан од овие кадри.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts