vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

АЈДЕ АИРЛИЈА, ВОЈВОДАТА ГО ПОЗДРАВИ ДОГОВОРОТ: ЗАЕВ САМО НАПРЕД

ECA

Претседателот на ВМРО-Народна партија и претходен претседател на ВМРО-ДПМНЕ и премиер, Љубчо Георгиевски на својата фејсбук фан страна се огласи по повод потпишувањето на договорот за името помеѓу Република Македонија и Република Грција.

Еве што тој напиша на Фејсбук:

“На денешен ден 1990 година, исто така недела ја формиравме ВМРО-ДПМНЕ, воскреснувајки ја идејата за самостојна и независна Македонија која што за кратко време стана реалност. Посакувам совпаѓањето на датумите да ни донесе нова надеж и перспектива.” – напиша Георгиевски.

На денешен ден 1990 година, исто така недела ја формиравме ВМРО-ДПМНЕ, воскреснувајки ја идејата за самостојна и…

Posted by Ljubco Georgievski on Sunday, 17 June 2018

извор:слободенпортал

Loading...

Related posts