ЗАБАВА

Актерките со најжешките голи сцени на сите времиња

ECA

Голите сцени во филмовите сеуште се огромна работа. Кога актерките се согласуваат на такви сцени, тоа веднаш ја покажува нивната решеност и посветеност. Значи, многу е важно правилно да ја искористите голотијата или понекогаш тоа едноставно доаѓа како многу евтино однесување.

1. Анџелина Џоли.

Кралицата на совршенството се усовршила и во голотијата. Многу малку актерки се чувствуваат удобно, изгледаат добро и се сигурни во своите голи сцени, а Анџелина Џоли е дефинитивно една од нив. Таа има голи сцени во филмовите “Преземање животи”, “Оригинален грев”, “Фоксфир”, “Хакери”, “Гиа”, “Пушање калај” и “Киборг 2”.

2. Ен Хатавеј.

Заедно со тоа што е извонредна актерка таа има една од најпознатите шармантни насмевки. Значи, ако сакате да ѕирнете во нејзината чудесна фигура, може да го погледнете “Љубов и други дроги”.

3. Кејт Винслет.

Таа им даде нова дефиниција за романса на младите од 90-тите години, кога водеше љубов со Леонардо. Други нејзини филмови што го одземаат здивот се “Малите деца” и “Читачот”.

4. Кристен Стјуарт.

Нашата омилена Бела не беше некој кој се повлекува. Таа имаше топлес сцена во филмот “На патот”.

5. Пенелопе Круз.

Убавината на оваа жена е необјаснива. Само нејзиниот изглед на екранот ги прави момчињата да паднат на колена, а да не се споменат голите сцени. Во секој случај, таа одлучи за голи сцени во филмовите како “Елегија”.

6. Деми Мур.

Меѓу сите класици со нејзе, има некои, каде што и се соблекла. “За минатата ноќ”, “Г.И. Јане”, се некои од нив.

7. Џулијан Мур.

Ако сте го гледале Boogie Nights, ќе знаете колку може да биде заводлива. Таа е меѓу актерките кои ги акумулираат голите сцени.

8. Шенон Елизабет.

Мора да се сеќавате на историската сцена од American Pie, во 1999 година, кога Нади оди гола пред растреперениот Џим.

9. Салма Хајек.

Таа е една од најпознатите прекрасни актерки кои го поседуваат екранот. Во некои од филмовите како во “Desperado”, “Ask the Dust”, или “Frida and Everly” таа е особено неодолива.

10. Хали Бери.

Оваа 49-годишна Оскаровка никогаш не била срамежлива за да го покаже своето тело. Кога ги фрли своите алишта во Монструорот, сцените го одземаа здивот. Други филмови каде се појавува со голи сцени се “Swordfish” и “Die Another Day”.

11. Мариса Томеи.

Мариса завладеа во филмовите “Пред Ѓаволот знае дека си мртов” и “Фактотум”.

12. Кристен Данст.

Кристен веќе долго време е во филмската индустрија. Таа е една од актерките кои никогаш не се плашеле да ја покажат својата кожа. Таа го снимаше гола за филмови како “Меланхолија”, “Рајот 666”, “Сите добри работи” и “Луди / убави”.

Loading...

Related posts