vesti24.mk
БАЛКАН ВЕСТИ

АлбПортали: Грците провоцираат, го запалија албанското знаме со иницијалите на УЧК пред албанската амбасада

ECA

Десетици Грци со знамето на нацијата во рацете се собраа пред албанската амбасада да го запалат знамето на Ослободителната војска на Косово- пренесуваат Алб портали.

Во протестот што се одржа пред неколку дена, тие извикуваа антиалбански повици, додека во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како тие навиваат.

https://youtu.be/eB53ARl0QNE

извор:република.мк

Loading...

Related posts