vesti24.mk
ЗАБАВА

Американска интернет-страницa ги избра трите најубави Македонки

ECA

Американската интернет-страници Beautiful Woman Pedia ги избра трите најубави жени во Македонија. Според неа, најубави Македонски се Катарина Ивановска, Марјана Станојковска и Сузана Ал Салкини.

Катерина Ивановска е топ-модел со интернационална кариера. Во нејзината кариера има снимено каталози за „Викторија сикрет“ и ги има носено креациите на сите познати светски брендови. Таа беше актерка и во филмот „Трето полувреме“.

Катерина Ивановска

Марјана Станојковска, освен манекенската карира, таа е познато ТВ-лице кај нас, а беше дел од познатото шоу „Танц со ѕвездите“.

Марјана Станојковска

Сузана Ал Салкини во 2008 година беше избрана за мис на Македонија, а в година се натпреваруваше за мис на светот.

извор:репортер.мк

Loading...

Related posts