vesti24.mk
Uncategorized

Анѓушев: Во текот на летото повторно ќе се воведе евтината струја

ECA

Во летните месеци се очекува повторно воведување на евтина тарифа за струја, изјави Кочо Анѓушев, вицепремиер за економски прашања.

Како што рече Анѓушев, многу брзо треба да се утврдат и законските текстови на кој начин ќе се воведе евтината тарифа што ќе се однесува за населението.

– Преговарано е со Европската енергетска заедница, за либерализација на продажбата на струјата – рече Анѓушев.

либертас.мк

Loading...