Author : admin

ЗАБАВА

Утре е тежок празник и строг пост: Не се јаде ништо мрсно дури ни растително масло

admin
Утре, на 27 септември, е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст. Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, Крстана, Кристина, Христина, Кристијан… Празникот
ЗАБАВА

Има толку безобразно презиме што и Фејсбук го блокираше: Политичарот во проблеми, не може да води кампања

admin
Локалниот политичар од Белгија неодамна стана вистински хит кога Фејсбук му ја забрани кампањата поради презимето. Неговото име е Лук Анус (26), а друштвената мрежа
ЗАБАВА

Деветгодишната ќерка им настрадала во сообраќајка: После нејзината смрт, пронашле нејзин текст кој им го скршил срцето (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Скршените родители, чии две деца загинаа во сообраќајна несреќа, срцето до крај им се скршило кога после неколку месеци пронашле белешка од постарата ќерка во
ЗАБАВА

На никого не му е јасно како таа има возачка: Удри автомобил на паркинг, а потоа направи нешто глупо (ВИДЕО)

admin
На паркинг навистина може да се види се, но снимката од една жена која се обидува да излезе од паркинг место е сигурно една од
ЗАБАВА

Зачлени се во СЛ клубот на Спорт Лајф и играј за два автомобили

admin
Со стартот на Типстер купот, најуспешните типувачи, членови на Спорт Лајф клубот, секој месец, сè до јуни наредната година ќе се натпреваруваат и освојуваат подароци,
ЗАБАВА

Гола скокна од шести кат во Дубаи и преживеа: Преубавата манекенка конечно откри што ја натерало на овој драстичен потег (ФОТО)

admin
Руската манекенка, 23 годишната Екатерина Стетсјук, која бегајќи од маж кој сакал да ја силува, скокнала од шести кат во хотел во Дубаи. Таа тврди
ЗАБАВА

Фотографии од Вселената на супертајфунот Трами

admin
Астронаутот на меѓународната вселенска станица Александар Герст на Твитер објави фотографии од формирање на супретајфун над западниот дел на Тихи Океан. Тој тајфунот го опиша
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Припадниците на овие хороскопски знаци не знаат да бидат сингл

admin
ВодолијаВодолиите ги обожаваат масовните собири. Обожаваат патувања и многу им е важен начинот на кој нивната група функционира. Кога се во врска, се чувствуваат полетно
ЗАБАВА

Најстрашна снимка од поплава: Водата проголта автобус полн со патници, а потоа го однесе низ река (ВИДЕО)

admin
Северна Индија ја зафатија страшни поплави, а за нивните размери најдобро зборува морничавата снимка која се појави во медиумите. На снимката се гледа како водата
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Нов месец, нови работни и љубовни предизвици: Еве што ги чека сите хороскопски знаци во октомври

admin
Оваа недела завршува месецот септември и веќе од почетокот на наредната не` очекува нов месец, нови работни и љубовни предизвици. Еве што ги чека припадниците
ЗАБАВА

Бадемите се вкусни и здрави, но само 30 грама на ден се доволни

admin
Многу истражувања покажуваат дека бадемите нудат многу бенефити за нашето здравје. Тие помагаат за намалување на холестеролот, го штитат срцето и крвните жили, а помагаат
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кога ќе ја сфатите оваа вистина ќе уживате во животот како никогаш досега

admin
Понекогаш сте незадоволни со својот живот додека многумина сонуваат да го живејат вашиот живот. Едно дете на фарма го гледа авионот како лета над него