vesti24.mk

Author : admin

ВЕСТИ

Катица Јанева на распит за „Рекет“ во ОЈО

admin
Откако jавниот обвинител Љубомир Јовески најави дека инволвираните во случајот „Рекет“ ќе бидат неселективно сослушани или распитани, денеска на разговор со обвинителката Вилма Русковска, која
ВЕСТИ

Осомничената хероина на револуцијата: Германски „Шпигел“ им пресуди на Катица Јанева и Зоран Заев

admin
И германскиот медиум Шпигел се заинтересира за аферата „Рекет“ којa нешто повеќе од еден месец ја бранува јавноста во Македонија, но и во регионот. Денеска
ЗАБАВА

Мајки, ова е важно да го знаете: Придобивките од доењето траат доживотно

admin
Мајките можат да пренесат доживотна заштита против инфекции на бебињата преку доењето, покажува нова студија на меѓународен тим научници предводени од Универзитетот во Кејптаун. Претходно
ВЕСТИ

Германски „Шпигел“: Осомничената хеpоина на Шарената револуција

admin
Се сметаше дека не можат да бидат корумпирани. Нивниот авторитет беше симбол на владеење на правото во земјата. Но, сега постои coмнеж дека е вмешана
ЗАБАВА

Ова сигурно не сте го забележале: Голема грешка во календарите, месеците имаат погрешни имиња

admin
Во целиот свет се употребуваат имиња на месеци установени во календарот на стариот Рим пред повеќе векови. Меѓутоа, тие називи се недоследни и самите се
ЗАБАВА

Сакаше да направи “селфи“ со коза, но животното жестоко покажа дека не му се допаѓа идејата (ВИДЕО)

admin
Оваа девојка сакаше да направи добро “селфи“, но направи погрешен избор за тоа со кого сака да се фотографира. Имено, таман мислеше дека козата е
ВЕСТИ

Нов пожар во Скопје: Гори од Велеполе кон Кондово и Свиларе

admin
Пожар избувна вечерва спроти скопското село Љубин кај местото Велеполе помеѓу селата Кондово и Свиларе. Со пожарот е зафатена борова шума. Противпожарната единица на град
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Пад на прометот на Македонската Берза од 45,5%

admin
Пад на прометот на Македонската Берза од 45,5% во првото полугодие на 2019 во однос на истиот период од 2018 година. За овие поразителни податоци, осврт дава Комисија
ЗАБАВА

Некој купува магнет, тие како сувенир земале 40 килограми песок: Пар од Франција си ја чека казната

admin
Француска двојка, во чиј автомобил пронајдени се 40 килограми песок од Сардинија, може да биде осудена на шест години затвор. Тие тврдат дека песокот сакале
ВЕСТИ

УМС на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа денот на хуманоста низ цела Македонија (ФОТО)

admin
Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа денот на хуманоста низ градовите во Македонија. Со разни хуманитарни акции, тие помогнаа на многу сограѓани. Денес