vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

КОНЕЧНО: Отсега може да дознаете кој ви го гледа профилот

admin
Фејсбук со својата најнова опција Stories им овозможи на корисниците да дознаат кој го следи секој нивен чекор на оваа социјална мрежа. Имено, опцијата Stories,
Uncategorized

Како се лекуваат гениталните брадавици?

admin
Гениталните брадавици ги предизвикува хуман папило­ма вирусот (ХПВ), една од нај­ честите сексуално преносли­ви болести. Одредени форми на овој вирус предизвикуваат карци­ном на грлото на
Uncategorized

Локална власт, граѓаните не ќе можат да ги реализираат барањата

admin
Локалните власти од денеска не функционираат. Не може да им даваат услуги на граѓаните за надлежностите кои произлегуваат од Законот за локална самоуправа. Од општина
Uncategorized

ОД ОВА МОЖЕ ДА ЗАРАБОТИТЕ И ПО 1000 ЕВРА ОД КИЛОГРАМ, А МОЖЕ ДА СЕ НАЈДЕ И ВО МАКЕДОНИЈА

admin
Познат е уште од времето на старите Египќани, Римјани и Грци, но повторно е откриен дури во 19 век! Неговото доцнење меѓу печурките не го
Uncategorized

ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ЈА БАРА ВИСТИНСКАТА ДЕВОЈКА ЗА СЕБЕ: НА ЈАВНИОТ ОГЛАС НА ФЕЈСБУК ПОСТАВИ САМО ЕДЕН КРИТЕРИУМ! (ФОТО)

admin
Влатко Илиевски неретко можете да го видите со различни девојки, а често дури и на социјалните мрежи објавува дека има нова сакана или пак оди
Uncategorized

Градоначалниците од денеска ќе работат без мандат

admin
Истече мандатот на локалните власти. Градоначалниците на општините во Македонија од денеска ќе работат без мандат. Новите локалните избори требаше да се одржат во првата
Uncategorized

Трамп му открил строго доверливи информации на Лавров

admin
Скандал во Белата куќа. Американскиот претседател Доналд Трамп му открил строго доверливи информации поврзани со Исламска држава на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.
Uncategorized

Вторник ќе уживаме, не се работи – Еве кој ден во мај ќе се одмора

admin
Националниот ден на Власите, 23 мај, вторник, е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална