vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Три златни медали за македонски готвачи во Измир

admin
Тимот на Македонската асоцијација на готвачи и шефови – ГастроМак Македонија, освои три златни медали на годинашниот Прв интернационален гастрономски натпревар во Измир, Турција, што
Uncategorized

Ако сакате да работите во Германија, сега е вистинскиот момент за тоа

admin
Во Германија никогаш немало повеќе работни места. Само во првите три месеци од 2017 година, отворени се 1,064 милиони работни места и се бараат исто
Uncategorized

Искршен автомобилот на Кутињо поради флертот со Барселона!

admin
Веста дека Филипо Кутињо би можело да го напушти Ливерпул и да ја засили Барселона не им се допаднала на навивачите на „црвените“. Нивниот бес
Uncategorized

Мајката на Дефне ја видовте, а еве како изгледаат родителите на Омер! (ФОТО)

admin
Неодамна  имавте можност да погледнете како изгледа мајката на главната хериона Дефне, од хит серијата „Изнајмена љубов“. За разлика од својата колешка Елцин Сангу, актерот
Uncategorized

Една состојка од 9 денари го уништува салото: Отстранете дури 90% …

admin
Постојат голем број фактори кои може да ви помогнат да ја намалите тежината и дебелиот стомак, вклучувајќи ја исхраната и добрите животни навики. За намалување
Uncategorized

Македонците имаат сопствени домови, Европејците живеат под кирија

admin
Иако има неспоредливи разлики во стандардот, месечните примања и економскиот развој меѓу земјите од Европската Унија и Македонија, тоа не се манифестира соодветно врз сопственоста
Uncategorized

Модна елита помеѓу спортистите – кои се најдобро облечени фудбалери? (фото)

admin
Во минатото, фубалерите не обрнуваа многу внимание на својот изглед, но се чини дека во последно време тие се помалку прават модни утки. Повеќето европски
Uncategorized

Kонвој на КФОР влезе во Македонија, причината непозната

admin
Голем конвој на КФОР утрово влегол во Македонија на граничниот премин Блаце, пишува Прес24, јавува ИНА. Според информациите на агенцијата, станува збор за италијански трупи
Uncategorized

15-годишната ќерка на Синди Крафорд во мини фустан во Лос Анџелес

admin
Крушата под круша паѓа, 15 годишниот модел ќерката на славната манекенка Синди Крафорд е новото лице на парфемот Daisy Marc Jacobs. Долгоногата убавица присуствуваше на
Uncategorized

Скопскиот Аква парк со водени лудории започнува од…

admin
Скопскиот Аква парк, кој функционира во рамки на СЦ Борис Трајковски, со работа започнува од 10 јуни. Цената за билет останува иста, 300 денари за
Uncategorized

Неверојатна трансформација:Евровизиската преставничка на Албанија ослабе 70 кг ( ФОТО ВИДЕО )

admin
Неверојатна трансформација:Евровизиската преставничка на Албанија ослабе 70 кг и се дружеше со Бекстрит Бојс и Стиви Вондер. Линдита која оваа година ја преставува Албанија на