vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Партијата на британската премиерка Меј го губи мнозинството во парламентот

admin
Ројтерс, ББЦ и Скај њус, врз база на нецелосните резултати од вчерашните парламентарни избори, предвидуваат дека Конзервативната партија на британската премиерка Тереза Меј ќе го
Uncategorized

Потребни ви се три состојки кои ги имате дома: Пробавме утрински детокс кој ги симнува килограмите и дава сила – резултатот е неочекуван

admin
Детокс програмите подразбираат бројни препарати кои секојдневно морате да ги внесувате и лекарите во главно не препорачуваат претерано да се занесувате поради разните последици по
Uncategorized

Угледниот Форбс ја објави листата: Ова се 10-те најплатени спортисти за 2017 година!

admin
Угледниот магазин Форбс ја објави традиционалната листа на најскапо платени спортисти за оваа година која донесе некои промени на врвот. Имено, ова е прв пат
Uncategorized

Последиците од климатските промени најдрастични во Конго

admin
Една половина од оваа африканска држава се бори со силните и обилни врнежи од дожд а другата со сушата. Проблемот предизвикан од климатските промени по
Uncategorized

Пораст на индустриското производство

admin
Индустриското производство без влијанието на сезонскиот и календарскиот рок во споредба со претходниот месец постигна раст од 2,3 насто Индексот на индустриско производство без календарски
Uncategorized

Северна Кореја продолжува со тестирање на ракети

admin
По ракетните тестови на Северна Кореја, се активираа американските ракетно одбранбени системи. Северна Кореја продолжува со тестирање на ракети и покрај дипломатските притисоци. По одлуката
Uncategorized

Детали и куриозитети од извештајот за пропустите на МВР од 27 април

admin
Извештајот на работната група на Министерството за внатрешни работи детектира серија сериозни пропусти на оперативниот штаб и на полицијата при најзината (не)интервенција за време на