vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Плејбој зајачицата ја разбеснела нацијата со разголена фотка

admin
Плејбој зајачицата од Нов Зеланд, Џејлин Кук, се нашла на мета на критики откако позирала гола на светата планина на Маорите. 25-годишната манекенка му позирала
Uncategorized

МРТ не обезбедила навремено информирање за настаните во Собранието

admin
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го повика Програмскиот совет на МРТ да го преразгледа известувањето на јавниот сервис за случувањата во Собранието на РМ од
Uncategorized

Турчинка фатена со муниција на скопскиот аеродром

admin
Секторот за Внатрешни Работи во Скопје поднесе кривична пријава против Н.А. (42) од Република Турција поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено
Uncategorized

СО ВЕЛОСИПЕД ВО АВТОБУС: Поставени по три држачи на автобуската линијата со број 25

admin
ЈСП ги постави држачите за велосипеди на три автобуси што се движат на линијата со број 25 која сообраќа од Транспортниот центар до Средно Водно.
Uncategorized

Овие хороскопски знаци најдолго живеат! Дали сте меѓу нив?

admin
Заљубениците во хороскоп до сега имаат направено бројни истражувања како би дознале за кои знаци е најверојатно дека ќе имаат долг и здрав живот. Според
Uncategorized

Анџелина Џоли Посвоила едно од своите деца со …

admin
Американската актерка Анџелина Џоли посвоила едно од своите деца – Медокс од Камбоџа со фалсификувани документи. Таа го презеде старателството над детето од Моунх Сара
Uncategorized

10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање

admin
Според Ана Рендерер, сè што ви е потребно за тонирање на телото се наоѓа токму во вашиот дом. Познатата фитнес зависничка предлага вежби за зацврстување
Uncategorized

Кремаст колач со три чоколада ВИДЕО:

admin
Подгответе магичен кремаст колач со три чоколада. Десерт кој ќе ве освои! СОСТОЈКИ ЗА КОРА: 3 јајца 5 лажици шеќер 3 лажици топла вода 3
Uncategorized

Тепачка во авион, патник се правеше силен но на крајот заврши на …

admin
Видео: Тепачка во авион, патник се правеше силен но на крајот заврши на патос Жестока тепачка изби во патнички авион непосредно пред полетувањето од Јапонија
Uncategorized

Груевски и Јанакиески на обвинителна клупа – ново рочиште за случајот…

admin
Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето за случајот „Насилство“ во кој обвинет е екс-премиерот Никола Груевски. Денеска како сведоци се поканети и градоначалникот на општина