vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Погледнете колкав е коефициентот за победа на Македонија на Евровизија

admin
За влез на Македонија во финалната вечер на Евровизија обложувлниците во Македонија нудат коефициент од 2,25, а за победа на Евровизија дури 65. Македонија има
Uncategorized

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

admin
Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“
Uncategorized

Најмодерни венчаници од Зухеир Мурад за 2018!

admin
Најпознатиот либански дизајнер Зухеир Мурад ја претстави колекцијата венчални фустани за пролетната сезона 2018-та. Мурад е познат по своите елегантни и женствени креации кои навикнавме
Uncategorized

ИВАНОВ НЕ ПОПУШТА: Нема мандат за Заев додека не се откаже од тиранската платформа

admin
Таканаречената платформа од Тирана, ниту кој било друг документ, акт или дејствие спротивни на Уставот на Република Македонија, не може да биде услов ниту, пак,
Uncategorized

Нови фотографии од момчето на Мелита Ракиќевиќ: Виктор го зароби нејзиното срце! (фото)

admin
Мелита Ракиќевиќ се раздели од сопругот Владимир Ракиќевиќ Соме со кого ја има ќерката Барбара. Иако во јавноста не протекоа информации дали се официјално разведени,
Uncategorized

СООБРАЌАЈКА КАЈ ЗЕБРА: Возилото смачкано, возачот само чудо го спасило (ФОТО)

admin
Автомобилот удрил во дрво и целосно е уништен. Автомобил уништен до непрепознатливост се гледа на фотографиите објавени на социјалните мрежи, откако возачот ноќеска или рано
Uncategorized

Три златни медали за македонски готвачи во Измир

admin
Тимот на Македонската асоцијација на готвачи и шефови – ГастроМак Македонија, освои три златни медали на годинашниот Прв интернационален гастрономски натпревар во Измир, Турција, што
Uncategorized

Ако сакате да работите во Германија, сега е вистинскиот момент за тоа

admin
Во Германија никогаш немало повеќе работни места. Само во првите три месеци од 2017 година, отворени се 1,064 милиони работни места и се бараат исто
Uncategorized

Искршен автомобилот на Кутињо поради флертот со Барселона!

admin
Веста дека Филипо Кутињо би можело да го напушти Ливерпул и да ја засили Барселона не им се допаднала на навивачите на „црвените“. Нивниот бес
Uncategorized

Мајката на Дефне ја видовте, а еве како изгледаат родителите на Омер! (ФОТО)

admin
Неодамна  имавте можност да погледнете како изгледа мајката на главната хериона Дефне, од хит серијата „Изнајмена љубов“. За разлика од својата колешка Елцин Сангу, актерот
Uncategorized

Една состојка од 9 денари го уништува салото: Отстранете дури 90% …

admin
Постојат голем број фактори кои може да ви помогнат да ја намалите тежината и дебелиот стомак, вклучувајќи ја исхраната и добрите животни навики. За намалување