vesti24.mk

Author : admin

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Заев ја соопшти листата со кандидати за заменици министри

admin
Собранието  ја почна расправата за избор на заменици министри во Владата. Премиерот Зоран Заев на почетокот пред пратениците ја соопшти листата со кандидати за заменици
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во „Идризово“ се може да се купи за пари: За 1.000 евра затвореник добива апартман, жена, виски и дрога

admin
Јавна тајна е дека во македонксите затвори се случуваат поголем криминал, отколку надвор, на слобода. Затворениците кои имаат пари, си го олеснуваат одлежувањето на казната,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нова распродажба на УЈП: Се продаваат автомобили за 1.000 еур

admin
Управата за јавни приходи на 30. јуни ќе одржи јавна аукција и комерцијална продажба на предмети запленети од даночни обврзници. На продажба се нудат Форд
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ретка сложена операција на срце кај дете извршена од д-р Жан Митрев

admin
Д-р Жан Митрев во вторникот изврши сложена реконструктивна хируршка операција на деветгодишно дете со дијагностициран Марфан синдром. Марфан синдромот е многу редок кај пациентите од
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Изборот на заменици министри на денешната собраниска седница

admin
Собранието денеска во 11 часот на второто продолжение на петтата седница треба да ги именува замениците министри во Владата на Република Македонија. Точката за изборот
ЗАБАВА

Познати првите ЅВЕЗДИ кои ќе настапат на „ПИВО ФЕСТ” ова година во Прилеп

admin
Познати се првите звучни имиња кои оваа година ќе ги забавуваат прилепчани на 15-тото издание на фестивалот на пивото и скарата, што ќе се одржи
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Заев во Бугарија жестоко удри по македонската држава

admin
Зоран Заев станува сериозен ризик за македонските национални интереси и за време на неговата дводневна посета во Бугарија, жестоко удри по македонската држава, се вели