vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Џиџи со солзи во очите се прости од својата коса: Антиќ го потсрижи кошаркарот по освојувањето на европската титула (ВИДЕО)

admin
Европската титула сигурно ќе ја памети Италијанецот Џиџи Датоме, препознатлив по долгата коса. По доделувањето на титулите нашиот Перо Антиќ ја истрижа долгата коса на
Uncategorized

СЕ ВЕАТ АЛБАНИЈА, НАТО, ЕУ: Села не сака македонско знаме на партиското седиште во Тетово (ФОТО)

admin
Пред седиштето на партијата беше формиран кордон од млади лица, членови на Движењето за реформи – ДПА. Тие на себе носеа бели маички со ликот
Uncategorized

Дијамантски обетки продадени за рекордна цена

admin
На аукцијата беа изложени синиот дијамант Аполо и розовиот дијамант Артемис. Дијамантските обетки кои беа изложени на аукција во музејот Сотебис во Женева беа продадени
Uncategorized

Ердоган повторно избран за претседател на АК партијата

admin
Духовното присуство на претседателот Ердоган во текот на изминатиот период постојано се чувствуваше во АК партијата. По период од 998 дена претседателот Реџеп Тајип Ердоган
Uncategorized

Нова надеж во лекот против рак

admin
Супстанцијата која беше составена во лабораториите во Турција покажа голем и ефикасен антиканцероген ефект. Патентирано хемиското соединение против ракот на дебелото црево кое беше усовршено во
Uncategorized

(ВИДЕО) Кошаркарската екипа на Фенербхахче шампион на сезоната 2016-2017

admin
Честитки од државниот врв до екипата на Фенербахче за победаата и шампионската титула. Машката кошаркарска екипа на Фенербхахче на натпреварите на финалната четворка на Евролигата
Uncategorized

Секоја земја апсолутно треба да се бори за уништување на тероризмот на нејзина територија

admin
Трамп говореше на Самитот САД- Арапски и Муслимански земји што се одржа во Ријад главен град на Саудиска Арабија. Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека
Uncategorized

Ненаселен остров во Пацификот „потопен“ со 17 тони отпадоци

admin
Малиот и ненаселен остров Хендерсон, во Јужниот Пацифик е прогласен за најзагаден со пластични отпадоци во целиот свет. Заедничкото истражување, што го спроведоа група австралиски