vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

На сред настап ја допирал шокираната пејачка насекаде, ја допирал и по гради…

admin
На сред настап, еден од танчерите претерал и прописно ја испипал запрепастената пејачка. Кога Италијанците ќе претераат тоа се прераскажува со години, а нема сомнение
Uncategorized

ПРВА ПРОБА НА ЈАНА: „Dance Alone” премиерно на евровизиската сцена (видео)

admin
„Dance Alone“ е насловот на Евровизиската песна со којашто Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62-тото издание на Изборот на Песна за Евровизија коешто
Uncategorized

Седумгодишно момче нацртало каде го боли и откри дека има тумор

admin
Емре Ерулкероглу има само 7 години, а понекогаш и кажувал на мајка му дека има главоболки. Неговата мајка со месеци се обидувала да дознае што
Uncategorized

Реал на чекор до финале.. 3-0 ВИДЕО:

admin
Фудбалерите на Реал Мадрид во првиот полуфинален натпревар во Лигата на шампионите, на својот „Сантијаго Бернабеу“ славеа победа против Атлетико Мадрид со 3-0 (1-0) и
Uncategorized

Сара ги запали социјалните мрежи со една фотографија!

admin
Сара Војниќ Пурчар е една од најатрактивните српски одбојкарки, а игра за тимот на Единство од Ужица. Сара (21) објави фотографија во костим за капење
Uncategorized

Чиј наредби ќе слуша полицијата на вечерашните протести?

admin
Кој раководи со оперативниот штаб на МВР во пресрет на вечерашните протести најавени од иницијативата „За заедничка Македонија“? Официјален одговор на ова прашање нема. Денеска
Uncategorized

Милошоски од кабинетот на Вељаноски: Ќе има кривични пријави – платформата од Тирана нема да помине

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на социјалните мрежи објави фотографија од атмосферата во кабинетот на Вељаноски. Тој ги повтори и партиските позиции и најави кривични
Uncategorized

Пратеници почнаа да пристигнуваат во Собранието

admin
Дел од пратениците доаѓаат на работа во Законодавниот дом, јавува репортерот на Макфакс. Засега на официјалната веб-страница нема закажано нема седница. Во Собранието е присутен
Uncategorized

Од полноќ нова цена на бензините и дизелот во Македонија

admin
Регулаторната комисија за енергетика денеска околу пладне треба да ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе почнат да важат од полноќ. Актуелните случувања
Uncategorized

Научетеги како се прави згуснување на сос ВИДЕО:

admin
Научетеги како се прави згуснување на сос ВИДЕО:  
Uncategorized

Крцкавo полнето пилешко – кое ќе ве однесе право на улиците на Џенова ВИДЕО:

admin
Крцкавo полнето пилешко – кое ќе ве однесе право на улиците на Џенова ВИДЕО:    
Uncategorized

Минималната плата во Македонија ќе се зголеми за 20%

admin
Законот за минимална плата ќе претрпи измени и ќе има нејзино зголемување за околу 20 отсто. Ова го истакна министерот за труд и социјална политика