vesti24.mk

Author : admin

ЖИВОТ

МАЈКА МОНСТРУМ: Тригодишниот син во дворот смрзнал до смрт додека таа дрогирана спиела со момчето во куќата

admin
Една мајка признала дека дозволила нејзиниот тригодишен син да се смрзне надвор и почине, додека таа дрогирана спиела во куќата. Џејми Бејсингер се изјаснила за...
ЖИВОТ

За ова дете зборува целиот свет: Се жалеше дека го малтретираат на училиште, но сега приказната доби шокантен пресврт

admin
Веќе неколку дена во САД сите ја пренесуваат приказната на малиот Китон Џонс, кој плачејќи на видео снимка објаснуваше како го малтретираат на училиште. Снимката...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Повеќе од еден час не можеше да се воспостави повик на ОнеВип – еве ја причината

admin
Преку мрежате на мобилниот оператор ОнеВип попладнево повеќе од еден час не можеше да се воспостави  повик. Од ОнеВип информираат дека поради прекин на главни...
МАКЕДОНИЈА

Перо Антиќ и КК „Гостивар“ донираат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски

admin
Кошаркарскиот клуб „Гостивар“ и неговиот претседател Перо Антиќ ќе обезбедат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски – Гешо, кој пред две години доживеа...
МАКЕДОНИЈА

Груевски со пораки до кандидатите за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преку социјалните мрежи испрати порака до кандидатите за иден претседател на партијата, нивните соработници и делегатите на Конгресот на кој...