vesti24.mk

Author : admin

ЖИВОТЕН СТИЛ

Дејвид Бекам ги освои дамите со машката пунџа

admin
Секоја појава на Викторија Бекам е вистинска модна атракција, меѓутоа, познатата креаторка покажа дека од себеси подобро може да го стилизира единствено својот познат сопруг,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Ние не сме Срби ниту Бугари, престанете со негаторскиот однос

admin
„Престанете со негаторскиот однос кон Македонија. Престанете да нè навредувате. Ние не сме ниту Срби, ниту србомани, а уште помалку антибугари. Ние сме Македонци. Престанете...
МАКЕДОНИЈА ТРАВЕЛ

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ ОСТАВИ БЕЗ ЗДИВ: Македонија – неистражено богатство!

admin
Во 16 минути прикажани се најубавите места во нашата Македонија- почнувајќи од Скопје преку многу манастири, планини, езера, реки и гастрономски уживања. Погледнете ја приказната...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Ги прекинавме кампањите на Си-Ен-Ен и Би-Би-Си, веќе заштедивме 10 милиони евра

admin
Премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница соопшти дека Владата ги прекина договорите за рекламните кампањи на Си-Ен-Ен и Би-Би-Си и договорите со, како што...
ЖИВОТЕН СТИЛ

Поради овој стајлинг, медиумите ја нарекоа „бабичка“: Кејт Мидлтон

admin
Една комбинација на војвотката од Кембриџ ја подели јавноста во Британија. Имено, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија на јавен настап за кој убавата...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Автомобил прелета преку автопатот и удри во автобус- возачот мртов

admin
Ужасна сообраќајка се случило на автопат во Јапонија. На социјалните мрежи кружи снимка ос самата несреќа, во моментот кога автомобилот „полета„од спротивната страна на свтопатиот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Изгласани заменик-министрите – од денеска ги преземаат функциите

admin
На денешната седница на Собранието предмалку, по долга неколкучасовна дискусија, на која пратениците на опозицијата дадоа поголем број забелешки, попладнево со 62 гласа за беа...
ВЕСТИ КУЛТУРА

Во Охрид пристигнаа полски туристи со првиот чартер-лет од Катовице

admin
„ТАВ Македонија“ утрово го пречека првиот чартер-лет од Полска на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид, одбележувајќи го почетокот на соработката меѓу „ТАВ Аеродроми“ и...
ЖИВОТ

„Не можам да дочекам да се поврзам со жените насекаде како дел од овој бренд и да ги земам на ова патување со мене “- Виолет, новиот директор за убавина на Estée Lauder

admin
Новиот директор за убавина на глобално ниво, за Estée Lauder е makeup артистката Виолет, родена во Париз. Позната по неjзината слобода во изразување, избегнувајќи ги традиционалните...
ЖИВОТ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Ќе ви се крене секое влакно на кожата: Неверојатно видео на Змискиот остров во Преспанско!

admin
Островот „Голем град“ или попознат како „Змиски остров“ во Преспанското езеро е природен резерват заради карактеристичната флора и фауна како и поради своето историско минато....