vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Во Северна Грција: Преку илјада Македонци ја пеат „Ако умрам ил загинам“ (ВИДЕО)

admin
Македонците во Грција ја негуваат македонската народна музика. Во еден глас, фатени на оро, преку илјада Македонци во северна Грција ја пеат една од најпознатите
Uncategorized

Најженствените костими за капење ги најдовме во Women’secret (ГАЛЕРИЈА)

admin
Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат
Uncategorized

На премиерата „King Arthur: Legend of the Sword“ Давид Бекам заедно со синот Бруклин (Галерија)

admin
Пензионираниот англиски фудбал, Дејвид Бекам беше еден од најдобрите и најатрактивните фудбалери во англиската фудбалска историја. 42 годишниот поранешен фудбалер на европската премира во Лондон за
Uncategorized

Погледнете како изгледа атрактивната ќерка на познатата пејачка

admin
Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ отпатува за Дубаи, а одморот во топлите краишта го искористи за сончање и уживање. Таа на Инстаграм објави фотографија на
Uncategorized

Северина кога не е стокмена и нашминкана, изгледа вака (ВИДЕО)

admin
Поп-пејачката Северина, нејзината пријателка Аленка и сопругот Игор Којиќ, во авионот со кој летаат за Лас Вегас, одлучија да го запеат познатиот хит на Елвис
Uncategorized

Карираниот дезен на обивки повторно во Мода (ФОТО)

admin
Карираниот дезен е многу популарен оваа сезона, а посебно добро изгледа на обувките… Неколку модели од актуелните дизајнерски понуди. Погледнете ги во галеријата:
Uncategorized

Водените балони ќе ги заменат пластичните шишиња: Вака ќе пиеме сокови и други течности (видео)

admin
За година дена во продажба би требало да се најдат водени балони кои се јадат, а кои ќе може да послужат како замена за пластичните
Uncategorized

Кожни алергиски тестови за деца

admin
Tестовите за алергија се користат во дијагностицирање на некои алергиски заболувања со цел откривање на преосетливост на поедини алергени. Во однос на анамнестичките податоци и
Uncategorized

Јунајтед и Ајакс за пехарот и за место во Лигата на шампионите

admin
Во финалето на Лигата на Европа оваа година ќе се сретнат Манчестер јунајтед и Ајакс. Манчестер јунајтед и Селта одиграа нерешено 1-1 на „Олд Трафорд“.
Uncategorized

На овие знаци хороскопот им предвидува крај на љубовта во мај!

admin
Понекогаш љубовта гасне точно толку брзо како што се појавила. Oва се хороскопските знаци кои имаат сериозни проблеми меѓу себе и може да се разделат