vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Одлуката за изборот на Џафери објавена во Службен весник (Фото)

admin
Од ЈП ‘Службен весник на РМ’ потврдија дека во денешниот број е објавена одлуката дека Талат Џафери е избран за претседател на Собранието на Република
Uncategorized

Ќе се постават 6 НОВИ ПАТАРИНИ на македонските автопатишта

admin
ЈП за државни патишта објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на кабини за наплатни станици. Според објавата на Електронскиот систем за јавни
Uncategorized

Македонци во Дубаи: Овде се вреднува трудот секој живее …

admin
МАКЕДОНЦИ ВО ДУБАИ: „ОВДЕ СЕ ВРЕДНУВА ТРУДОТ, СЕКОЈ ЖИВЕЕ КАКО САКА, НО ГИ ПОЧИТУВА ПРАВИЛАТА“ Професионализам, услуга, ред, различни култури се добрите страни на најголемиот
Uncategorized

Ивановски прв Македонец кој победил на Скопскиот маратон

admin
Вчера во Скопје се одржа 11-тото издание на Скопскиот маратон, на кој учество зедоа рекордни 8.500 маратонци од 50 држави. Дарко Ивановски, најдобриот македонски атлетичар,
Uncategorized

Светот му честита на Макрон за победата

admin
Претседателот Трамп истакна дека со нетрпение чека на соработката Светските лидери и други истакнати политичари испратија честитки до новоизбраниот претседател на Франција, Емануел Maкрон за
ТРАВЕЛ

Ако планирате одмор во Грција, годинава во просек е за 20 отсто поскапа од лани

admin
Какви ќе бидат цените оваа година во омиленото место за летување за Македонците? Засилените контроли на даночните инспекции и кризата во Турција ја поскапеа Грција.
Uncategorized

Јана вака изгледа на црвениот тепих пред Евровизија. ВИДЕО:

admin
Пред официално започнување на Евровизија 2017 вчера се направи прата проба во Киев. Натпреварувачите прошета по црвениот тепих по повод официално отварање на настапот. Нашата
Uncategorized

Вистинска исповед: Животот на еден Македонец на брод

admin
„Најдобрата работа кога си на брод е што можеш да го прошеташ целиот свет и да видиш места за кои можеш само да сонуваш. А
Uncategorized

Најдобрите комбинации со старки. ГАЛЕРИЈА:

admin
Патиките сега може да ги носите со скоро сите модни комбинации. Феноменално се комбинираат со тексас панатлони но и со долги сукни. Стартки -Иако кога