vesti24.mk

Author : admin

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ракот со нестабилни финансии, неизвесен период за Близнаците

admin
ОВЕН Може да очекувате дека ќе има проблеми на работа кај вас денеска. Нивно решавање бара многу трпение. Посветете се малку повеќе на друштвениот живот, и...
ЗАБАВА

Вечно име Ѓорѓија, Ѓурѓа, Ганка, Ѓурѓица – Ова се обичаите за Ѓурѓовден

admin
Празникот на светиот великомаченик Георгиј познат како Ѓурѓовден се празнува на 6 мај според новиот (или на 23 април според стариот) календар. Тој се смета...
ВЕСТИ

Шамбевски: Издавањето на лажни пасоши негативно влијае врз надворешната политика и компромитира многу безбедносни механизми

admin
Во денешната емисија „Заспиј ако можеш“ гостуваше Оливер Шамбевски, поранешен амбасадор и пратеник, кој кажа дека аферата со издавањето на лажни пасоши негативно влијае врз...
ЗАБАВА

Во пресрет на празникот: Како настанала песната „Ѓурѓовден“- малкумина ја знаат тажната вистина

admin
Песната Ѓурѓовден била создадена во возот на смртта кој патувал од Сараево до Јасеновац. Затворениците во вагони без храна и вода почнале да паѓаат во...
ЗАБАВА

Три важни љубовни лекции кои мора да ги знаете ако сакате да бидете среќни

admin
За да престанете да донесувате лоши одлуки и да правите грешки кои ве чинат, прочитајте ги следните лекции. Никогаш не велете „да” доколку нешто не...
ЗАБАВА

Ако имате висок притисок, оваа храна ви е „забранета“

admin
Американската асоцијација за срце предупредува дека во овие намирници се додава најмногу натриум. Доколку имате проблем со високиот крвен притисок потребно е да го намалите...
ЗАБАВА

Ретко слушаме за витаминот Ф: Дознајте каде го има и за што ни помага

admin
Витаминот Ф, кој е составен дел од растителни масла, е неопходен за правилен раст и развој на организмот. Овој витамин се состои од есенцијални полинезаситени...
ЗАБАВА

Водителот “пукна“ од смеење на сметка на Меган Маркл, погледнете за што (ВИДЕО)

admin
Водителот на „ The Channel Nine“, Карл Стефановиќ, не можел да престане да се смее додека се зборувало за книгата за деца што Меган Маркл...
ВЕСТИ

Николоски: Додека земјите од регионот МАСОВНО се вакцинираат, најодговорните за корона кризата во Македонија земаат ПРОВИЗИИ за набавка на вакцини

admin
Додека земјите од регионот МАСОВНО се вакцинираат, најодговорните за корона кризата во Македонија земаат ПРОВИЗИИ за набавка на вакцини, пишува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски....