vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Има ли шанси да се врати евтината струја?

admin
Граѓаните притискаат, ја бараат што побргу назад евтината тарифа на струјата, која беше укината пред пет години. Владата во најава, пак, ветува дека тоа ќе...
Uncategorized

ЕКСКЛУЗИВНО: Фотографии од увидот во Собранието, по насилството минатиот четврток

admin
Телевизија Телма дојде до ексклузивни фотографии, направени за време на увидот во Собранието, по настаните од 27-ми април кога беа нападнати пратеници на парламентарното мнозинство....
Uncategorized

Иванов на Глобален лидерски форум во Турција

admin
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Република Турција, по повод неговото учество на Глобалниот лидерски форум...
Uncategorized

Вознемирувачки краток филм открива што би ни се случило кога би дошло до нуклеарна војна!

admin
Ваквиот вид на војна би го уништил светот каков што го познаваме, а со него и нас секако… Доколку се остварат црните сомнежи на голем...
Uncategorized

Лазаров: Ја посветувам оваа победа на цела Македонија

admin
Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров не го криеше задоволството од значајната победа над Исланд во квалификациите за ЕП во Хрватска 2018 година. По...
Uncategorized

Три хороскопски знаци на кои Мај ќе им биде незаборавен месец

admin
Девица Kaриера и пари: Меркур, водачот на девица, овој месец ќе биде лоциран во куќата на кариерата. Тоа ќе ви донесе дополнителна амбиција и желба...
Uncategorized

Превртен автомобил во сообраќајка на „Партизанска„

admin
Вчера на улицата Партизанска во Битола, во 15:10 часот се случи сообраќајна незгода. Од СВР Битола информираат дека незгодата се случила помеѓу патничко моторно возило...
Uncategorized

5 нешта кои може да ги консумирате и навечер – без грижа на совеста!

admin
Колку пати ви се случило да почувствувате глад во текот на вечерните часови? Тоа најчесто резултира со посегнување по првото нешто што ќе се најде...
Uncategorized

Заминуваат тројца фудбалери од Барселона, а пристигнуваат…

admin
Медиумите веќе на големо нагаѓаат како ќе изгледа новиот тим следната сезона. Жереми Матије и Арда Туран сигурно заминуваат, а најновата информација е дека и...
Uncategorized

Полицаец со фантомка во собраниските нереди, украден хард диск со снимки од камерите

admin
Командир препознал полицаец од својата единица како во нередите во Собранието со фантомка на главата раководи со толпата качен на повисоко, но извештајот бил отфрлен...