vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Арсенал го доби дербито против Манчестер Јунајтед со резултат 2-0

admin
Во убав дерби натпревар исполнет со многу шанси и на двете страни, Арсенал на Емиратес го победи Манчестер Јунајтед со 2-0. Со головите на Гранит...
Uncategorized

30 кратки фризури одбравме за топлите денови

admin
Ако имате доволно храброст можете да бирате од галерија некоја фризура кој што мислите дека е идеална фризура за вас. А доколку сакате да бидете...
Uncategorized

Уште 100 дена до одигрувањето на Супер купот во Скопје, но дали истото е загрозено?

admin
Сите европски и светски институции будно ја следат ситуацијата во Македонија и во Скопје каде што во август оваа година се случува можеби најголемиот спортски...
Uncategorized

НАЈХРАБРАТА СКОПСКА МАРАТОНКА: Трчаше облечена во тесни гаќички (ФОТО)

admin
Нејзините спортски гаќички го привлекоа вниманието како на другите натпреварувачи така и на публиката низ скопските улици. Секоја година на Скопскиот маратон трчаат илјадници луѓе,...
Uncategorized

Ова е момчето на Станија! (фото)

admin
Старлетата и пејачка Станија Добројевиќ конечно го покажа момчето. Сепак конечно одлучи на јавноста да и го покаже партнерот поради кој ја запостави музичката кариера...
Uncategorized

Резултатите од трката на 5 километри на Скопскиот маратон.

admin
Заврши трката на Скопскиот Виз ер маратон на 5 километри, најдобрите во машка конкуренција се Богдан Цветковски, Илија Миленковиќ и Горан Мојановски. Виз ер маратон...
Uncategorized

Најжешкиот пилот на светот (галерија)

admin
Швеѓанкаta Мариа Петерсон е пилот за Ryanair, инстаграм профилот имал отворено откако се преселила во Италија, и ги споделува нејзините авантури за да погледнат нејзините...
Uncategorized

Happier Camper е камп приколка од соништата ВИДЕО:

admin
Сонот на секој кампер е да има Happier Camper риколка кој што мозе да се трансформира во простор во кој што можат да бидат сместувани...
Uncategorized

Почнува ремонт во Милан: Доаѓа Мусакио, Кесје на прагот

admin
Новите сопственици решиле да го засилат Милан и подготвено да ја дочекаат наредната сезона, во која би се вклучиле во борбата за пласман во Лигата...
Uncategorized

Порно ѕвездата Моли Кавали снимаше гола во море, но ја нападна ајкула (ВИДЕО+18)

admin
Порно ѕвезда Моли Кавали (36), облечена во едноделен костум, со цел за да танцува впикната кафез под водата. Но, додека таа се обидуваше да се...
Uncategorized

Фотографијата која го обиколи светот: Новороденче дошло на свет со контрацепциона спирала во рачето

admin
Ако во родителството постои момент за паметење, тогаш тоа дефинитивно е кога новороденчето за прв пат ќе ги стисне своите прстиња. Ова бебе успеало да...
Uncategorized

УЈП продава коли со цени од 60.000 денари па нагоре акцијата почнува за 6 дена.

admin
УЈП на 12.05.2017 ќе одржо јавна акција и комерцијална продажба на предмети кои што се заплетени од даночни обврзници. Во акцијата ке бидат понудени автомобили...