vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи реизбор на судии и партизација на судството (ВИДЕО)

admin
Зоран Заев најави дека една од првите работи кои ќе ги направи доколку формира Влада се реизбор на комлетното судство. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски...
Uncategorized

(ВИДЕО) Код: Лице вработено во Собранието фатено на камера како ја поставува бомбата!

admin
Попладнето на 2-ри мај по крвавиот четврток полицијата во Собрание пронајде импровизирана бомба во близина на кабинетот од поранешниот спикер на Собранието, Трајко Велјановски кај...
Uncategorized

Audi најиновативен бренд на Automotive Innovations Award 2017

admin
Втор пат по ред, Audi триумфира на „Automotive Innovations“ наградите за автомобилски иновации во категоријата производител премиум автомобили. Со тоа брендот со четири прстени уште...
Uncategorized

Шеќеринска во ОЈО дава исказ за насилствата во Собранието

admin
Во Обвинителството продолжува сведочењето на пратениците од СДСМ за крвавите настани во Собранието од 27 април. Во моментов исказ како  оштетена треба да даде потпретседателката...
Uncategorized

Нови експресни патишта во Македонија!

admin
Во Македонија се градат нови експресни патишта. Земјава добива стотици километри квалитетна инфраструктура. Ова ќе обезбеди побрз транспорт, пониски трошоци, зголемена конкурентност за компаниите, пишува...
Uncategorized

Трагедија утринава, дeвојче застрелано во главата – Почина на Клиника

admin
Голема трагедија го потресе Неготин во Србија, каде почина 16-годишно девојче. Детето утринава било донесено во болница со прострелна рана во главата, а иако лекарите...
Uncategorized

Патриоти од Австралија собираат донации за напаѓачите на Села

admin
Од 15 до 500 долари е износот на донациите кои ги уплаќаат Македонци од дијаспората за собирање средства за одбраната на напаѓачите на Зијадин Села во...
Uncategorized

Најголем дел од врските во денешно време завршуваат на овој начин!

admin
Новите истражувања покажуваат пораст на овој тренд, кој е еден од најлошите начини за завршување на една врска, без оглед на нејзината сериозност. Се сеќававте...
Uncategorized

Собирал пластични шишиња во својот двор: Тоа што направил од нив година дена подоцна е навистина неверојатно (видео)

admin
Следниот пат кога мислите дека во мал стан или куќа нема место за градина, размислете повторно. Ако постои една работа која ја научивме од YouTube...
Uncategorized

Дами, внимавајте! Овие работи ги прават сите мажи кои изневеруваат

admin
Иако постојат многу различни причини поради кои мажите изневеруваат, вклучувајќи недостаток на самодоверба, чиста желба, емоционално и/или физичко незадоволство, постојат речиси исти обрасци на однесување...
Uncategorized

Катарина Ивановска секси трудница и во бикини (ФОТО)

admin
Нашата манекенка Катарина Ивановска ги брои деновите до нејзиното породување. Таа веќе е во деветтиот месец од бременоста и прашање е на кратко време кога...