vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Шеќеринска во ОЈО дава исказ за насилствата во Собранието

admin
Во Обвинителството продолжува сведочењето на пратениците од СДСМ за крвавите настани во Собранието од 27 април. Во моментов исказ како  оштетена треба да даде потпретседателката...
Uncategorized

Нови експресни патишта во Македонија!

admin
Во Македонија се градат нови експресни патишта. Земјава добива стотици километри квалитетна инфраструктура. Ова ќе обезбеди побрз транспорт, пониски трошоци, зголемена конкурентност за компаниите, пишува...
Uncategorized

Трагедија утринава, дeвојче застрелано во главата – Почина на Клиника

admin
Голема трагедија го потресе Неготин во Србија, каде почина 16-годишно девојче. Детето утринава било донесено во болница со прострелна рана во главата, а иако лекарите...
Uncategorized

Патриоти од Австралија собираат донации за напаѓачите на Села

admin
Од 15 до 500 долари е износот на донациите кои ги уплаќаат Македонци од дијаспората за собирање средства за одбраната на напаѓачите на Зијадин Села во...
Uncategorized

Најголем дел од врските во денешно време завршуваат на овој начин!

admin
Новите истражувања покажуваат пораст на овој тренд, кој е еден од најлошите начини за завршување на една врска, без оглед на нејзината сериозност. Се сеќававте...
Uncategorized

Собирал пластични шишиња во својот двор: Тоа што направил од нив година дена подоцна е навистина неверојатно (видео)

admin
Следниот пат кога мислите дека во мал стан или куќа нема место за градина, размислете повторно. Ако постои една работа која ја научивме од YouTube...
Uncategorized

Дами, внимавајте! Овие работи ги прават сите мажи кои изневеруваат

admin
Иако постојат многу различни причини поради кои мажите изневеруваат, вклучувајќи недостаток на самодоверба, чиста желба, емоционално и/или физичко незадоволство, постојат речиси исти обрасци на однесување...
Uncategorized

Катарина Ивановска секси трудница и во бикини (ФОТО)

admin
Нашата манекенка Катарина Ивановска ги брои деновите до нејзиното породување. Таа веќе е во деветтиот месец од бременоста и прашање е на кратко време кога...
Uncategorized

Клои Кардашијан ја покажала фантастичната фигура, а жените полудеа по нејзиниот костим за капење

admin
Русокосата старлета неодамна снимила кампања за Protein World, а на промотивните фотографии носела секси, едноделен жолт костим за капење кој го украл целото внимание. И...
Uncategorized

ЧИНИ ПОВЕЌЕ ОД ФЕРАРИ: Запознајте го Фредерик, најубавиот коњ на светот (ВИДЕО)

admin
За неговата цена подобро и да не прашувате, може да достигне и стотици илјади долари. Запознајте го најубавиот коњ на светот. Се вика Фредерик Велики...