vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Каролина Гочева кажа „ДА“

admin
Тој праша, таа одговори ДА. Каролина Гочева се мажи, а Михаил Корубин е единствениот кој успеа да ја освои и да ја задржи наубавата македонска...
Uncategorized

Утрово убиен градоначалникот на Општина Боговиње, починал во Тетовската болница

admin
Ранет градоначалникот на Општина Боговиње, дознава Тв 21Според информациите од медицинскиот центар во Тетеово,  утрово со повредна од огнено оружје, бил донесен Градоначалникот на Општина...
Uncategorized

Зекири и Касапи си одат од СДСМ! Раскол во партијата или промена на одлуката да се гласа за Косово во Унеско

admin
Се повеќе врие во СДСМ по последните неколку интервјуа на Зоран Заев за српски и бугарски медиуми. Имено Заев добил сериозни закани од Мухамед Зекири...
Uncategorized

Сити без Агуеро и Силва против Палас, Браво ја заврши сезоната

admin
Пеп Гвардиола, менаџерот на Манчестер сити, на конференцијата за медиумите даде изјава за кадровските проблеми што ги има пред денешниот натпревар против Кристал палас. „Граѓаните“...
Uncategorized

Конечно целиот македонски настап: Јана Бурческа со „Dance Alone” на големата Евровизиска сцена (видео)

admin
Јана Бурческа денеска ја имаше и втората проба на Евровизија. За првпат имаме можност да го видиме целиот настап од три минути, заедно со нејзиниот...