vesti24.mk

Author : admin

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

РАДМИЛА НА ТЕЛМА:Ќе бараме да докажат потекло на имот, пола одма самите ќе се откажат од функциите!

admin
РАДМИЛА НА ТЕЛМА: Сваровски судиите ќе ги тргнеме од судството на многу начини, еден од нив е ќе бараме да докажат потекло на имот, пола
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ШТО ЈАДЕ ВОЈСКАТА? 2 ВОЈНИЦИ ЗАТРУЕНИ СО ХРАНА ВО ШТИПСКАТА КАСАРНА

admin
Војници биле затруени од храна денеска во штипската касарна, дознаваНетПрес. Информации на порталот велат дека двајца војници, со симптоми на труење проследено со дијареја, рано
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Разрешени Лука Кржалоски, Филип Петровски и портпаролот на Влада, Александар Ѓорѓиев

admin
Владата на денешната седница го разгледала планот за изградбата нов објект на Клиничкиот центар во Скопје, при што констатирала повеќе проблематични делови во врска со
ЗДРАВЈЕ

Добра вест за чокохоличарите: Чоколадо кое не дебелее

admin
Замислете дека секојдневно можете да уживате во чоколадните десерти – без каење и грижи за вишокот килограми! Добрата вест пристигнува за сите чокохоличари. Всушност, научниците
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од ноќеска паѓаат цените на горивата, еве по која цена ќе возиме

admin
Регулаторната комисија за енергетика ја објави својата најнова одлука за цените на горивата, со кои бензинот во следните две седмици ќе се продава за два
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Груевски до Бејли: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи сите реформи кои се во интерес на граѓаните

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно членот на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров денеска со американскиот амбасадор Џес Бејли разговараа за актуелната состојба, приоритетите
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владата го разреши Филип Петровски од директор на Архив

admin
Владата го разреши досегашниот директор на Државниот архив Филип Петровски. На денешната владина седница од функција е разрешен и директорот на Службен весник Лука Кржаловски.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Александрова: СДСМ крши закони, назначува директори без потврда дека зборуваат англиски

admin
Владејачката партија се однесува крајно неодговорно, ги промовира непрофесионалноста и некомпетентноста и полека ја партизира државата, вработувајќи кадри за кои нема докази дека ги имаат