vesti24.mk

Author : admin

ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Уште една трагедија при сеча на дрва во малешевијата: Загина млад делчевец

admin
Во несреќа со трактор загина 42-годишен жител на делчевското село Габрово. Според информациите од СВР Штип, несреќата се случила вчера кај месноста Кремењача во атарот
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Млад скопјанец направил драма во пицерија во Охрид: Пред сите ја тепал и ја ограбил бившата

admin
СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Т. (24) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство”. На 29 јули годинава во
ЗАБАВА

Блокиран спотот: Поради порнографија Александра Пријовиќ забранета на ЈуТјуб

admin
Александра Пријовиќ се најде во голем проблем зошто нејзиниот спот за песната „Сепаре“ на ЈуТјуб е забранет за малолетници. Таа доби блокада поради порнографската содржина
ЖИВОТ

Тој беше најголемата љубов на Цеца, а вака изгледа денес: Беше голема фудбалска ѕвезда во 90-тите

admin
Вчера во еден белградски ресторан е одржана свадба на ќерката на поранешниот фудбалер и репрезентативец на Југославија. Во прашање е Владан Лукиќ, а неговата ќерка
ЗАБАВА

Фото: Северина заврши во прегратките на овој Македонец

admin
Александар Билјановски-Дадар, беше првиот кај кого Северина отиде откако слета во Скопје, па се упатија кон „Тиквешкиот гроздобер“ во градот на виното и ракијата –