Author : Ferad Aruc

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ СО ВОНРЕДНО БИОМЕТЕО – НАГЛА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ЗА САМО НЕКОЛКУ ЧАСА

Ferad Aruc
Како што најавивме веќе од понеделник навечер и во текот на ноќта кон вторник кај нас ќе настапи ГОЛЕМА ПРОМЕНА на времето и тоа особено
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Катимерини“: МИА по интервенција на Ципрас промени изјава на Зоран Заев

Ferad Aruc
Грчкиот весник „Екатимерини“ тврди дека на барање на владата во Атина македонската државна новинска информативна агенција ги сменила изјавите на премиерот Зоран Заев дадени во
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Додека криминалот, насилството, уцените и хаосот царуваат на улиците, Заев забрзано ги распродава националните и државни интереси“

Ferad Aruc
Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека многу земји имаат мафија, но само во Македонија, мафијата си доби своја земја. Од опозициската партија обвинуваат дека Република Македонија се
ВЕСТИ СВЕТ

Хрват со години крадел во Германија: Отишол да чисти тоалети, па од украдените пари си купил куќа и луксузен автомобил

Ferad Aruc
Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи како чистач
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

5 години затвор: Шилегов узурпира државно земјиште во Маврово

Ferad Aruc
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое си
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери

Ferad Aruc
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор. -Имаме штетен договор
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Атмосферата е ненормална, немаме повеќе концентрација, вели адвокатот на обвинетиот Мунир Пепиќ

Ferad Aruc
Пред продолжението за судењето за настаните од 27 април, додека екипа на итната медицинска помош го прегледуваше Мунир Пепиќ, во изјава за медиумите, неговиот адвокат,
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Поранешната ѕвезда на Арсенал се истакнува со скандалите, а неговата девојка со сексапилното тело со кое освојува на Инстаграм

Ferad Aruc
Поранешната ѕвезда на Арсенал, Јувентус и Волфсбург, Никлас Бентнер неодамна се најде во центарот на вниманието поради скандалот кој го направи во Копенхаген каде настапува
ЖИВОТ

Нејзиниот сопруг исчезнал 6 недели по венчавката, а по 68 години таа ја дознала вистината

Ferad Aruc
Пеги Харис од Вернон, Тексас (САД), се омажила за своето момче Били во далечната 1944 година. Тие уживале во бракот само 6 недели бидејќи Били
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Крвава тепачка во Аеродром (Вознемирувачко видео)

Ferad Aruc
Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со
МОДА

Новата фризура на Дуа Липа ќе биде хит и есенва!

Ferad Aruc
Кратката боб фризура летово беше во фокусот на вниманието. Дуа Липа веројатно е една од ИТ девојките која придонесе за уште поголема популарност на оваа
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

“Секој ден со сопругот имав секс 10 пати на ден, еден ден го одбив, а потоа…”

Ferad Aruc
После еден инцидент, жената почнала да се сомнева дека нејзиниот сопруг е зависен од секс и дека има проблем. Имено, таа и сопругот имале секс
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ДОАЃА ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО – ЗАСИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР И ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ДУРИ ЗА ОКОЛУ 15 °C

Ferad Aruc
Како што најавивме се до понеделник територијата на нашата држава ќе биде под влијание на стабилна, сува и МНОГУ ТОПЛА воздушна маса од југ која