vesti24.mk

Author : Ferad Aruc

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Циклонот НЕВЕН ќе ја покаже моќта, очекувајте дожд, снег, бела покривка и замрзнат дожд

Ferad Aruc
Под влијание на циклонот НЕВЕН во текот на оваа ноќ во најголем дел од државава ќе има врнежи од дожд додека на повисоките места и
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов: УБК е жариште на сите кризи, немав намера да прогласам воена состојба (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Како претседател на Република Македонија уште пред две години укажав дека УБК е главното жариште на генерирање на сите политички и безбедносни кризи во Република
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Детална анализа на времето, влажни бранови и врнежи доаѓаат кон Македонија

Ferad Aruc
Во текот на следниот период, два влажни воздушни бранови ќе ја зафатат нашата територија и ќе условат врнежи од дожд и од снег. Првиот влажен
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Славчо Попоски информира, доаѓа уште постудена ноќ – детали

Ferad Aruc
Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Анализа на Славчо Попоски – засилениот ветер ќе го намали загадувањето

Ferad Aruc
Засилениот ветер од северен правец кој ќе започне уште во текот на претстојната ноќ и ќе дува  и во текот на утрешниот ден (среда), значително
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

Најнова временска најава на Славчо Попоски – ново заладување и засилен северен ветер

Ferad Aruc
Во текот на оваа ноќ ќе имаме нешто повеќе облачност над македонското небо а на север и на северозапад има услови за слаб локален дожд
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Работа во Германија, Шведска и Норвешка со македонски пасош!

Ferad Aruc
Сега и без бугарски пасош лесно може да најдете работа во  Германија, Шведска и Норвешка. Доколку го посетите сајтот, ec.europa.eu/eures, можете да најдете вработување на еден од
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Собранието го утврди нацртот на амандманот за промена на името на државата

Ferad Aruc
Со 67 гласа „за“, четири „воздржани“ и 23 „против“ Собанието денеска на продолжението на 64-тата седница го утврди нацртот на амандманот 33 на Уставот на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Се оградувам од било какви разговори за „пакт против Србија“

Ferad Aruc
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција запрашан за став околу прашањето кое го отвори косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај, дека во Македонија, Хрватска, Косово и Црна
ЗАБАВА

“Ова сало ми носи пари. Да сум слаба, не би имала работа како денес”

Ferad Aruc
Плус сајз манекенките се се’ почести во светот на модата. Една од нив е и Сони Тарнер, која на почетокот од кариерата носела величина 40,
ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Ќерката на Трамп има ново момче, а кога претседателот ќе слушне од каде е зетот…

Ferad Aruc
Најмладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп, Тифани, започнала нова љубовна врска во тајност, пишуваат американските медиуми. Таа наводно е во врска со богатиот наследник
ВЕСТИ СВЕТ

Американка позирала со мртво животно и крвава секс играчка

Ferad Aruc
Една девојка од САД позирала со мртва коза и секс играчка прекриена со крв во текот на ловот во Норфолк, Велика Британија. 33-годишната Лариса Свитлик
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Мијалков за „Империја”

Ferad Aruc
Специјалното јавно обвинителство бара нов притвор за ексдиректорот на тајната полиција Сашо Мијалков за случајот „Империја”, потврдија неговите адвокати за „Макфакс“. Мијалков треба да биде