vesti24.mk

Author : Ferad Aruc

ВЕСТИ СВЕТ

Нов хаос во Париз, Жолтите елеци повторно на улиците против поскапувањата на горивата

Ferad Aruc
Во Париз денес, трет викенд по ред, избиле судири меѓу демонстрантите и полицијата за време на протестите на “Жолтите елеци” поради зголемувањето на таксата на...
ВЕСТИ СВЕТ

Американски специјалец потврди дека се водела тајна војна меѓу американските и руските специјалци во Сирија

Ferad Aruc
Џејмс Џефри, специјален претставник за Сирија, запрашан за коментар за инцидентите помеѓу американските и руските војници во Сирија, потврди дека имало неколку такви инциденти. Американските...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Црвенковски и Фрчкоски сакале да го тргнат Глигоров од политиката, Андов открива детали во книгата „Пред атентатот и по него“ (Видео)

Ferad Aruc
Стојане, вчера имав неочекуван состанок. Во вилата ми дојдоа Бранко Црвенковски, Тито Петковски, Благоја Ханџиски, Фрчкоски и Јане Миноски. Тие мои гости зборуваа мирно како...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

По студениот бран, наредната недела нова промена на времето – детални информации

Ferad Aruc
По студениот воздушен бран од североистокот на Европа кој услови провејување на снег и минусни температури насекаде во државава, во текот на следната недела под...
ЗАБАВА

Ким го соблекла градникот па добила неморална понуда: “Давам сè”

Ferad Aruc
На кого Ким му е сè уште интересна? На кого оваа дебела жена може да му биде згодна? Во мојата зграда има поубави девојки од...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Меган Фокс дошла во емисија без градник и ги хипнотизирала сите со деколтето

Ferad Aruc
Секси изданието на актерката во емисијата “Watch What Happens Live with Andy Cohen” не минало незабележано. 32-годишната Меган Фокс гостувала во емисијата “Watch What Happens...
ЖИВОТ

Фотографката наместо да ги фотографира гостите и младенците имала секс со еден од гостите

Ferad Aruc
Фотографката се појавила да работи на закажаната венчавка, но наместо да ги фотографира гостите и младенците, се случил секс со еден од гостите, по што...
ВЕСТИ СВЕТ

Германски “Die Welt”: Никој нема да ризикува војна со Русија! НАТО само ќе ја потапка Украина по рамо

Ferad Aruc
Во најновата ескалација на судирите меѓу Украина и Русија, Киев вовел воена состојба во десет региони кои се граничат со Русија и бара воена помош...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Господине Груевски, Ве молам помогнете ми! Од 2006 година чекам вработување во МВР

Ferad Aruc
На денешното судско рочиште за предметот за изборни измами „Титаник“ беа прочитани СМС-пораки меѓу обвинетите Никола Груевски, кој е во бегство, и ексминистерката за внатрешни...
ЖИВОТ

Ретроспектива: Старлетата не личи на себе

Ferad Aruc
Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан Вест (38), во последните 20 години доживеала драстична промена на изгледот. Едни тврдат дека Ким којзнае колкупати досега била...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Водителот насред програма во живо го бакнал пејачот во уста, жените врискале во шок

Ferad Aruc
“Имаш меки усни, Пирс”, рекол Питер. Познатиот водител Пирс Морган во славната утринска програма “Добро утро, Британијо” го угостил пејачот Питер Андре, кого во еден...