Дома автори мислења од Ivana

Ivana

131 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ
Познатиот американски весник „Њујорк тајмс“ ја смести Македонија на листата од девет земји кои имаат најдобри европски фестивали. На листата е издвоена Галичката свадба како задолжителен фестивал кој треба да го посети секој турист. Галичката свадба се одржува со години, а со младоженците кои се пријавуваат за манифестацијата мора да бидат...
Полицијата информираше дека двајца јапонски туристи вчера биле горабени и натепани од непознати лица на локалниот пат Катланово - Брезница. „Ш.К.(54) и Х.К (48), двајцата од Јапонија, се движеле со велосипеди, им се приближило патничко моторно возило „Форд“ во кое имало три непознати лица кои излегле од возилото и физички...
„Скај њуз“ ќе ја снима и емитува во живо свадбата на принцот Хари и Меган Маркл. Тоа ќе биде единствениот медиум што ќе го пренесува настанот со ултра HD квалитет на сликата. Од медиумот велат дека ова ќе биде еден од најголемите настани што ќе бидат снимени во живо. За...
Познатиот актер Џерар Батлер периодов престојува во соседна Бугарија, поточно во Пловдив. Бугарките изгубија ум, дури и не им се верува дека по улиците низ нивнито град слободно се шета овој убавец.   Батлер е во Бугарија за филмот со работен наслов „Паднатиот ангел“,чија премиера се очекува во 2019 година.
Познатиот рапер, Кание Вест повторно предизвика бура во светската јавност со неговото последно интервју дадено за таблоидот ТМЗ. Разговорот беше по повод неговиот нов музички материјал, но остатотокот од разговорот предизвика поголемо внимание. - Ропство од 400 години? Па, тоа повеќе личи на личен избор! - рече Кание Сопругот на Ким...
Популарната српска пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, се најде во еден учебник за основно образование. Поточно стиховите на една од нејзините најпопуларни песни. Учениците во петто одделение ќе учат падежи на стиховите од Цеца. „Sećaš li se, lepi grome moj, nekada je tlo pod nama pucalo“, гласи една од задачите на страната...
Светски познатиот шведски диџеј Авичи, кој беше пронајден мртов на 20 април во Оман, се самоубил, соопшти сајтот ТMZ, цитиран од светските агенции. Музичарот кој страдал од силна депресија, си нанел смртоносни рани со парчиња стакло и починал од губење на крв. Тој испил шише вино го исркшил стаклото и се...
Лила Стојановска вчера била ограбена во нејзиниот дом, а ркадците се стекнале со 300 илјади денари вредност. Според полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Бит Пазар Л.С.(47) пријавила дека истиот ден во времето од 13.30 до 18.05 часот во нејзиниот стан на улицата „Џон Кенеди" од страна на непознат сторител...
На регионалниот пат Кавадарци - месност „Мушов Гроб“, на последниот мост од реката Луда Мара во селото Ваташа, вчера попладне во 17:15 часот патничко моторно возило „Лада Самара" со скопски регистарски ознаки управувано од 17 годишно лице од Кавадарци, во кое имало уште четворица сопатници, излетало од патот во...
Деветнаесетгодишната Ета Чок Лам и нејзината девојка, канадската инфлуенсерка Енди Отом живеат како бездомнички поради хомофобните родители кои не дозволуваат да бидат тие две заедмо. Ета е ќерка на познатиот актер Џеки Чен и во обраќање до јавноста преку видео-порака изнесе страшни детали од приватноста. „Здраво, јас сум ќерка на Џеки...
Околу 17 часот вчера воп полициската станица во Струмица било пријавено дека две лица се повредени отокако паднале во провалија. „На рекреативната патека кон црквата „Свети Илија“, лицата Б.К.(57) и М.С.(63), двајцата од Струмица по минувањето на мостот кај место викано „Црвен Дол“, во еден момент се лизнале и паднале...
Младата Андријана Илиоска е победник на изборот за убавина Мис Медитеран што се одржа во Кипар. Лиценцата за овој избор од Македонија, ја поседува модното студио „Црнокрак“. Андријана е млада убавица, која ја очекуваат уште многу избори за убавина.
Англичанка Мери Крамптон води полигамен начин на живот, а нејзиниот венчан сопруг ја поддржува во ова. Покрај нејзиниот сопруг, таа има двајца љубовници кои живеат со неа, заедно под еден покрив. Марија Крамптон е воспитана во нормално семејство од страна на двајца хетеросексуални родители. На 20-годишна возраст, се омажила и...