ВЕСТИ СВЕТ

Автомобил удри во толпа демонстранти во Вирџинија

ECA

Автомобил удри во толпа луѓе кои протестираа против белите националисти во американската држава Вирџинија на 12 август. Едно лице загина, Возачот веше уапсен и обвинет за убиство. (Evan Hen/Facebook via AP)

извор:слободнаевропа.мк

Loading...

Related posts