vesti24.mk
ЖИВОТ

Била славна порно глумица, трошела пари за дрога, се излечила од гонореја и доживеа вистински пресврт во животот!

ECA

Бритни Де Ла Мора, некогаш била една од најуспешните порно ѕвезди, која започна живот како свештеница и за тоа одлучила јавно да проговори. Таа и нејзиниот сопруг Ричард (31) проповедаат за Христос во црква во Сан Диего, но само 6 години претходно животот на Бритни изгледаше сосема различно.

Бритни вели дека на почетокот на кариерата заработувала 30.000 долари месечно, возела нов Мерцедес и купувала брендирана облека. Потоа, под уметничкото име Џена Присли настапила во речиси 400 филмови за возрасни и сфатила дека има многу поголеми проблеми. Приватниот живот ѝ бил во хаос и станала зависник од наркотици.

“Започнав со кокаин, но многу брзо се навлеков и на хероин”, вели жената која имала 16 стриптиз настапи во Мексико.

Многу брзо станала порно глумица со полно работно време, поради што била избркана од факултет.

После само две месеци таа имала гонореја и ѝ се смачила нејзината работа.

“Се навлеков на дрога бидејќи режисерот ми велеше дека сум дебела и дека морам да ослабам. Имав 48 килограми, тоа ме уништи бидејќи една година се лекував од анорексија и неговите зборови беа последното нешто што сакав да го слушнам”, вели таа.

Дошол момент во нејзиниот живот кога имала и самоубиствени мисли, а единствената жена која ја предомисли во тоа беше нејзината баба. Набрзо Бритни започна да оди на одвикнување во црква па започна нов начин на живот. Одела во црква каде проповедал свештеникот Ричард Де Ла Мора.

Помеѓу нив двајца се роди љубов една година подоцна, па парот се венчал во 2016 година. Таа продолжила со својата работа во црквата и воопшто не жали за некогашната кариера.

“Не бев своја сè додека не запознав вистинска љубов. Бескрајно сум среќна дури сега, а парите немаат никаква врска”, рекла некогашната порно ѕвезда.

View this post on Instagram

Whether you’re dating, engaged, or married, we’ve created a 14-day challenge just for you! You and your significant other will be challenged to step outside of your norm to try new things together that will bring Fresh Fire into your relationship / marriage. You two will grow closer to each other and closer to God in just two weeks! Click The Link In My Bio and you’ll be redirected to this 14-day challenge. These are His and Her books, called Fresh (for him) and Fire (for her) so make sure to grab both so you can take on these challenges together. Also, you’ll gain free access to a 14-part video series as our gift to you! We are so excited for you as you embark on this 14-day challenge with us because we know God is going to set your love life on FIRE 🔥! #FreshFire #14DayChallenge ——————————————————————————— For more information on Richard and Brittni De La Mora or to book them for your next event – please visit BrittniDeLaMora.com

A post shared by Brittni De La Mora (@brittnidelamora) on

извор:точка.ком.мк

Loading...

Related posts