vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Богоев: Додека цел Карош дишеше загаден воздух, Јакимовски дишел воздух од „Швајцарски алпи“

ECA

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев на неговиот Твитер профил објави дека поранешниот градоначалник Стевчо Јакимовски набавил апарт за прочистување на воздухот во канцелариите на општината.

– Додека карпошани дишеле загаден воздух, Стевчо во канцеларија дишел воздух од “Швајцарски Алпи”, напиша Богоев на Твитер.

Општина Карпош изминатата зима беше една од општините со најголемо аерозагадување во земјава.

 

 

Loading...

Related posts