vesti24.mk
ЗАБАВА

Босанката која го полуди светот, важи за една од најубавите девојки во БиХ

ECA

Девојката што ќе ја видите во продолжение на фотографиите е вистинска бомба. Станува збор за Андреа Бачиќ од Мостар која има 21 година и стуидира односи со јавност на филозофскиот факултет во Мостар, а моментално учествува во изборот на најубава девојка во Босна и Херцеговина.

Победичката на овој избор ќе ја претставува Босна и Херцеговина на Филипините на изборот на Мис на светот, а многумина се сигурни дека Андреа ќе биде победничката.

Таа веќе успешно плови во светот на модата, има потпишано договор со кој стана заштитно лице на познатиот бренд за долна облека, словенечката „Lisca“.

Поради природната убавина и атрибутите, многумина и предвидуваат блескава кариера и во нарединиот период Андреа ќе сними два едиторијали за познати светски модни списанија, а исто така е во преговори со уште еден од престижните светски брендови.

Погледнете ги фотографиите во продолжение и ќе се уверите зошто таа е фаворите на изборот во Босна:

Loading...

Related posts