vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Чавков доживеал срцев удар?

ECA

Утрово со брза помош во струмичката болница бил донесен екс директорот на БЈБ, Митко Чавков кој доживеал срцев удар, објави порталот Мактел, повикувајќи се на вработени од болницата. Потоа тоај бил префрлен на скопските клиники.

Порталот подоцна објави дека информацијата неофицијално ја потврдиле и од Клиниката за кардиологија во Скопје, каде неофицијално денеска му била извршена операција и му бил поставен стент.
Информацијата засега не е официјално потврдена.

Loading...

Related posts