vesti24.mk
СВЕТ СПОРТ

Чеченскиот претседател на Кабиб и му подарил нов автомобил

ECA

Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров го примил UFC борецот Кабиб Нурмагомедов, откако овој Дагестанец го одбранил шампионскиот појас во лесна категорија.

Кабиб вечерта саботата кон неделата го поразил Конор МекГрегор откако Ирецот во четвртата рунда му ја предал борбата, а во вторникот му бил приреден дочек во Дагестан, каде бил поздравен од голем број домашни навивачи.

Во средата рускиот борец бил на прием кај претседателот на Русија, Владимир Путин, а во четвртокот прием му организирал и чеченскиот претседател Рамзан Кадиров.

View this post on Instagram

В гостях у Рамзана Кадырова по приглашению 💪Чествовали 👍👍 На счёт поддержки спортсменов Рамзан Ахматович всегда поддерживает спортсменов всяческии материально и физически, за что всё спортивное сообщество благодарит его за это 👍👍👍 По итогу подарил Mercedes W222 шикарный подарок 👍 ➡️ Фото с Хабибом в новом Мерсе уже на моём телеграм канале братья. Ссылка на телеграм в описании профиля➡️ @khabib_nurmaghomedov

A post shared by Хабиб Нурмагомедов (@khabib_nurmaghomedov) on

“Здрав животен стил, упорност во остварување на целта, неограничен труд и почитување на Куранот. Кабиб служи како пример на милиони млади луѓе, тој прави многу за единството на Уметот”, напишал Кадиров на социјалните мрежи.

Чеченскиот претседател им врачил одликување на Кабиб и неговиот татко.

Рамзан Кадиров исто така шампионот му подарил нов автомобил, односно нов “Mercedes S-Class”.

Loading...

Related posts