vesti24.mk
Uncategorized

Де Хеа и 205 млн. евра за Кристијано Роналдо и Мората

ECA
Шпанските медиуми во најголем дел се преокупирани со најавата дека Крстијано Роналдо ќе го напушти Реал. Секој шпекулира со тоа каде Португалецот ќе ја продолжи кариерата, а најновата индформација вели дека Манчестер Јунајтед е подготвен да потроши вистинско богатство за да го врати голгетерот на „Олд Трафорд“.

Манчестер Јунајтед, наводно бил подготвен да ги надмине сите граници во современиот фудбал, односно да понудат 205 милиони евра.

Јунајтед покрај Роналдо го сака и Алваро Мората, за овие желби клубот е подготвен да плати 205 милиони евра и во Реал да го испрати голманот Давид Де Хеа.

Последниот збор ќе го има Кристијано Роналдо, кој својата одлука дали ќе го напушти Реал ќе ја заоопшти по завршувањето на Купот на Конфедерации.

извор: аktuelno24

Loading...

Related posts