ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Детали за убиството во Кочани: Жртвите најверојатно биле во љубовна врска

ECA

Две безживотни тела вчера биле пронајдени во приземје од куќа во Кочани. Телата ги пронашол С.М, (28) потстанар во куќата.

Според првичните информации се работи за машко и женско лице кои се пронајдени мртви. Се работи за машко лице со иницијали С.Г. 42- годишен од Скопје и женско лице со иницијали Ј.П., 25- годишна од Пробиштип, која исто така бил апотстанар во куќата.

Двете тела се најдени во лежечка состојба со прострелни рани во главата. Истрагата е во тек, а телата се предадени на обдукција.

-Според првичните сознанија и кажувањата на соседите се работи за љубовна врска мегу починатите, пренесува Пресс 24.

Loading...

Related posts